Już w weekend Mistrzostwa Polski Piłkarek 35+
Polska

Już w weekend Mistrzostwa Polski Piłkarek 35+

 Historia sportu w Bełchatowie pisze kolejny rozdział, gdyż to miasto stanie się gospodarzem prestiżowych Mistrzostw Polski Piłkarek 35+ po raz drugi w historii. Po udanej edycji w Łodzi w 2022 roku, kiedy to triumfowała drużyna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, w Bełchatowie od 30 września do 1 października 2023 roku zobaczymy rywalizację dziesięciu drużyn z całej Polski.

W ubiegłym roku Mistrzostwa Polski odbyły się pod znakiem znakomitej sportowej rywalizacji, a tytuł mistrza kraju zdobyły piłkarki z Dolnego Śląska. To był z pewnością zasłużony sukces, ale nikt nie może zapomnieć o wspaniałym występie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, który dotarł do finału i zdobył srebrny medal. Natomiast brąz przypadł gospodyniom z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, które nie tylko dostarczyły emocji swoim kibicom, ale również okazały się godnymi rywalkami w tej prestiżowej imprezie.

Teraz nadszedł czas na Bełchatów, który z dumą przyjmuje kolejną edycję Mistrzostw Polski Piłkarek 35+. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga uwagę nie tylko miłośniczek futbolu, ale także wszystkich tych, którzy doceniają sportową pasję i zaangażowanie. Bełchatów staje się areną zmagań dla najlepszych zawodniczek w Polsce, które po raz kolejny pokażą, że wiek to tylko liczba, a pasja i miłość do piłki nożnej nie znają granic.

Faza eliminacyjna turnieju odbędzie się 30 września, a dzień później zobaczymy emocjonujące finałowe pojedynki. To nie lada wyzwanie dla wszystkich uczestniczących drużyn, które będą rywalizować na boiskach Bełchatowa. Jednak nie tylko sportowe emocje czekają na wszystkich miłośników piłki nożnej, ale także okazja do wspólnego kibicowania i wsparcia swoich ulubionych drużyn.

W Mistrzostwach Polski Piłkarek 35+ wezmą udział drużyny z różnych regionów Polski, reprezentujące swoje związki piłkarskie. Będzie można zobaczyć Dolnośląski ZPN, Kujawsko-Pomorski ZPN, Małopolski ZPN, Opolski ZPN, Podlaski ZPN, Pomorski ZPN, Śląski ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN, Wielkopolski ZPN i oczywiście gospodarzy turnieju – Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Organizację tego prestiżowego wydarzenia zapewniają Polski Związek Piłki Nożnej (Departament Piłki Amatorskiej Grassroots) oraz gospodarz imprezy – Łódzki Związek Piłki Nożnej. To spore przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania wielu osób, ale przede wszystkim jest wyrazem wspólnej miłości do piłki nożnej i promocji sportu wśród kobiet.


Podział na grupy:
Grupa A: Śląski ZPN, Łódzki ZPN, Pomorski ZPN, Opolski ZPN, Kujawsko-Pomorski ZPN
Grupa B: Dolnośląski ZPN, Wielkopolski ZPN, Małopolski ZPN, Podlaski ZPN i Warmińsko-Mazurski ZPN

JanekF

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!