[EFK] : Ruszyła futsalowa Ekstraliga [podsumowanie 1. kolejki]
Polska

Ruszyła nowa futsalowa Ekstraliga. Z różnych powodów rozegrano tylko trzy spotkania. Zapraszamy na podsumowanie.

AZS UJ KRAKÓW VS AZS UW WARSZAWA 1:0

(Maronde 11′)

W pierwszym meczu nowego sezonu futsalu kobiet, Jagiellonki z Krakowa pokonały AZS UW z Warszawy 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobyła Zuzanna Maronde w 11. minucie. Mecz był zdominowany przez gospodynie, które stworzyły sobie wiele okazji strzeleckich, ale nie potrafiły wykorzystać swojej przewagi. Goście z kolei rzadko zagrozili bramce Jagiellonek i musieli uznać wyższość rywalek.

AZS AWF WARSZAWA VS AZS UAM POZNAŃ 2:4

(Frączek 10’, Łoniewska 20’ – Małyszka 5′, Fronczak 23’ 27’,Wiza 35’)

Mecz był bardzo dynamiczny i obfitował w wiele okazji strzeleckich dla obu drużyn. Pierwszą bramkę dla gości zdobyła Patrycja Małyszka w 2. minucie. Wyrównała Natalia Frączek dla gospodyń w 10. minucie. Przed przerwą AWF wyszedł na prowadzenie po trafieniu Barbary Łoniewskiej w 20. minucie.

Po przerwie UAM szybko odrobił straty i zdobył trzy bramki. W 23. i 27. minucie dwukrotnie celnie uderzała Paula Fronczak, kapitan zespołu z Poznania. W 35. minucie wynik ustaliła Karolina Wiza, która strzeliła czwartą bramkę dla gości. AWF próbował jeszcze zmniejszyć różnicę, ale nie zdołał pokonać bramkarki Małgorzaty Makowskiej.

Było to zasłużone zwycięstwo AZS UAM Poznań, który pokazał się z dobrej strony w inauguracyjnym meczu sezonu. AZS AWF Warszawa natomiast musi poprawić skuteczność i koncentrację w obronie.

NOWY ŚWIT GÓRZNO VS BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:3

(Tracz 27′ sam, Matuszewska 28′, Bała 40′ – Galus 12′, Szostak 13′, Tracz 19′)

Goście z Bielska-Białej prowadzili już 3:0 po bramkach Martyny Galus, Julii Szostak i Izabeli Tracz. Wydawało się, że mają mecz pod kontrolą, ale w drugiej połowie gospodynie zdołały odrobić straty. Najpierw I. Tracz niefortunnie skierowała piłkę do własnej bramki, potem Natalia Matuszewska zdobyła gola głową, a w końcówce Agata Bała wykorzystała rzut karny po szóstym faulu Rekordu. Mecz zakończył się sensacyjnym remisem, który rozczarował trenera gości, Samuela Janię.

LKS ROLNIK GŁOGÓWEK vs AMPLUS SŁOMNICZANKA SŁOMNIKI

Z powodów technicznych hala gospodarza pozostaje wyjęta z użytku do 10-ciu dni. Awaria kosza do koszykówki stanęła na przeszkodzie rozegrania 1. kolejki EFK 2023/24. Na ten moment pomiędzy stronami nie zostało uzgodnione rozwiązanie tej sytuacji.

wtorek, 24.10 (19:00)  WIERZBOWIANKA WIERZBNO VS WANDA KRAKÓW

PAUZUJE : TS ROW RYBNIK