Tak się to robi! 36 tysięcy widzów na meczu.. IRLANDII!
Reprezentacje Świat

Tak się to robi! 36 tysięcy widzów na meczu.. IRLANDII!

 Wrzesień 2021 na Stadionie w Gdańsku na meczu Polska vs Belgia melduje się 8011 widzów, co jest do tej pory rekordem naszej kadry. Tymczasem koniec września 2023… na mecz inauguracyjnej kolejki Ligi Narodów Irlandia vs Irlandia Północna na mecz przychodzi 35944 widzów. Wszystko rozgrywa się na Dublin Stadium, czyli tamtejszym domem kadry męskiej. To jakby nasza reprezentacja zagrała w Warszawie na Stadionie Narodowym. Tak nam odjechała IRLANDIA! 

Kibice pomogli. Irlandia zaczęła z przytupem, pokonując 3:0 Irlandię Północną. W pierwszym meczu grupy B1 gospodynie były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek i strzelały gole w każdej połowie.

Pierwszego zdobyła Lucy Quinn, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i pokonała bramkarkę Shannon Turner. Quinn miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale raz trafiła w poprzeczkę, a raz jej strzał został wybity z linii przez Sarah McFadden.

W drugiej połowie Irlandia Północna próbowała się odgryźć, ale to Republika Irlandii stworzyła sobie więcej sytuacji. Kyra Carusa wykorzystała błąd obrony i podwyższyła na 2:0. Potem Lily Agg, która dopiero co weszła na boisko, ustaliła wynik meczu na 3:0, głową trafiając w słupek i linię bramkową.

Irlandia pokazała się z dobrej strony przed prawie 36 tysiącami kibiców i zapewniła sobie komfortową pozycję przed kolejnym meczem z Węgrami. Irlandia Północna natomiast będzie musiała się poprawić przed spotkaniem z Albanią.

 

JanekF

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: