[BEACH SOCCER] : Brąz na piasku!
Reprezentacje Świat

To był wspaniały dzień dla polskiego beach soccera! Nasze dziewczyny pokazały klasę i zdobyły brązowy medal w Europejskiej Lidze Beach Soccera (czyli nieformalne Mistrzostwa Europy), pokonując w meczu o trzecie miejsce Czeszki 2:1. Było to zasłużone zwycięstwo, bo Polki grały lepiej przez cały mecz i nie dały się zaskoczyć rywalkom.

Pierwsza bramka dla naszej reprezentacji padła już w drugiej minucie spotkania, kiedy to Dagmara Suskiewicz wykorzystała błąd czeskiej obron. Niestety, polska przewaga nie trwała długo, bo jeszcze w pierwszej tercji Czeszki wyrównały stan meczu po uderzeniu Michaeli Čulovej.

W drugiej części gry obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji do zdobycia gola, ale żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Dopiero w trzeciej tercji emocje sięgnęły zenitu, kiedy to na minutę przed końcem meczu Katarzyna Nowak, która wcześniej była bliska strzelenia gola, popisała się fantastycznym strzałem z dystansu i dała Polkom upragnione zwycięstwo i brązowe medale!

To historyczny sukces naszej reprezentacji, która po raz pierwszy stanęła na podium Europejskiej Ligi Beach Soccera.