Brutalne zderzenie GieKSy z Europą…
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

Brutalne zderzenie GieKSy z Europą…

– fot. Jacek Stanisławek

 Niestety, piłkarki GKS-u Katowice nie zdołały sprawić niespodzianki i odpadły z rywalizacji o Ligę Mistrzyń. W pierwszej rundzie eliminacji musiały uznać wyższość Anderlechtu, który pokonał je aż 5:0. Belgijki były lepsze w każdym elemencie gry i nie dały szans katowiczankom, które nie miały pomysłu dziś i Anderlecht robił dziś co chciał w polu karnym GieKSy.

 Mecz rozpoczął się fatalnie dla GieKSy, która straciła pierwszą bramkę już w 17. minucie. Stefanie Vatafu wykorzystała błąd obrony i pięknym strzałem pokonała Kingę Seweryn. Następnie Esther Buabadi dwukrotnie wykorzystała swoją szybkość i skuteczność, podwyższając wynik na 3:0. Tuż przed przerwą Lore Jacobs dobiła odbitą przez bramkarkę piłkę i ustaliła wynik pierwszej połowy na 4:0.

W drugiej połowie katowiczanki próbowały odzyskać inicjatywę, ale nie potrafiły stworzyć sobie klarownych sytuacji podbramkowych. Anderlecht kontrolował przebieg gry i nie pozwalał rywalkom na zbyt wiele. W ostatniej minucie meczu Sakina Ouzraoui wykorzystała zamieszanie w polu karnym GKS-u, minęła Seweryn i ustaliła ostateczny wynik na 5:0.

– fot. Jacek Stanisławek

 To był bardzo trudny mecz dla piłkarek GKS-u Katowice, które musiały pogodzić się z porażką i zakończeniem swojej przygody z Ligą Mistrzyń. Anderlecht pokazał, że jest zespołem ze zdecydowanie wyższej półki półki i zasłużenie awansował do kolejnej rundy, gdzie w finale turnieju zagra o awans z norweskim Brann Bergen. Katowiczankom pozostaje skupić się na rozgrywkach krajowych i wyciągnąć wnioski z tej lekcji. Jeszcze w sobotę o 14:00 na pocieszenie GieKSa zagra w meczu o trzecie miejsce z bułgarskim Lokomotiwem Stara Zagora. 

– fot. Jacek Stanisławek


eliminacje Ligi Mistrzyń, 06.09.2023, Stadion Miejski w Katowicach 
RSC Anderlecht VS GKS Katowice 5:0
Ștefania Vătafu 17, Esther Buabadi 36, Tine De Caigny 39, Lore Jacobs 45, Sakina Ouzraoui 90

sędzia: Araksja Saribekjan (Armenia).
widzów: 1965.

Anderlecht: Seraina Friedli – Laura Deloose, Silke Vanwynsberghe, Laura De Neve (46, Fran Meersman), Lara Schenk – Sarah Wijnants (68, Sakina Ouzraoui), Tine De Caigny, Ștefania Vătafu (80, Véronique Zang Bikoula), Lore Jacobs, Esther Buabadi (61, Allie Thornton) –  Amélie Delabre (68,  Ľudmila Maťavková).

GKS: Kinga Seweryn – Julia Włodarczyk, Kamila Tkaczyk (77, Aleksandra Lizoń), Joanna Olszewska, Marlena Hajduk, Anita Turkiewicz – Nikola Brzęczek (64, Oliwia Grzegorczyk), Klaudia Słowińska, Dominika Misztal (46, Aleksandra Nieciąg), Karolina Bednarz (64, Anna Konkol) – Dżesika Jaszek.

Dawid Gordecki

1 Comment

  • Cienkie Bolki 7 września 2023

    Kolejny przyklad jak slaba jest polska pilka kobieca. Mistrz kraju na poziomie mistrza Bulgarii gdzie kobiety prawie w ogole w pilke nie graja. Jaki to w ogole ma sens?

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!