Brutalne zderzenie GieKSy z Europą…
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

– fot. Jacek Stanisławek

Niestety, piłkarki GKS-u Katowice nie zdołały sprawić niespodzianki i odpadły z rywalizacji o Ligę Mistrzyń. W pierwszej rundzie eliminacji musiały uznać wyższość Anderlechtu, który pokonał je aż 5:0. Belgijki były lepsze w każdym elemencie gry i nie dały szans katowiczankom, które nie miały pomysłu dziś i Anderlecht robił dziś co chciał w polu karnym GieKSy.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla GieKSy, która straciła pierwszą bramkę już w 17. minucie. Stefanie Vatafu wykorzystała błąd obrony i pięknym strzałem pokonała Kingę Seweryn. Następnie Esther Buabadi dwukrotnie wykorzystała swoją szybkość i skuteczność, podwyższając wynik na 3:0. Tuż przed przerwą Lore Jacobs dobiła odbitą przez bramkarkę piłkę i ustaliła wynik pierwszej połowy na 4:0.

W drugiej połowie katowiczanki próbowały odzyskać inicjatywę, ale nie potrafiły stworzyć sobie klarownych sytuacji podbramkowych. Anderlecht kontrolował przebieg gry i nie pozwalał rywalkom na zbyt wiele. W ostatniej minucie meczu Sakina Ouzraoui wykorzystała zamieszanie w polu karnym GKS-u, minęła Seweryn i ustaliła ostateczny wynik na 5:0.

To był bardzo trudny mecz dla piłkarek GKS-u Katowice, które musiały pogodzić się z porażką i zakończeniem swojej przygody z Ligą Mistrzyń. Anderlecht pokazał, że jest zespołem ze zdecydowanie wyższej półki półki i zasłużenie awansował do kolejnej rundy, gdzie w finale turnieju zagra o awans z norweskim Brann Bergen. Katowiczankom pozostaje skupić się na rozgrywkach krajowych i wyciągnąć wnioski z tej lekcji. Jeszcze w sobotę o 14:00 na pocieszenie GieKSa zagra w meczu o trzecie miejsce z bułgarskim Lokomotiwem Stara Zagora.