[U17] : Polki po karnych lepsze od Portugalii
#WU17 Reprezentacje Świat

W drugim meczu turnieju towarzyskiego w Portugalii, nasze dziewczyny pokonały gospodynie po dramatycznej serii rzutów karnych. Po 90 minutach gry był remis 1:1, a jedyną bramkę dla Polski zdobyła Weronika Araśniewicz w 68. minucie. W decydującej serii jedenastek, błysnęła nasza bramkarka Julia Woźniak, która obroniła aż cztery strzały rywalek i zapewniła nam zwycięstwo 2:1. To drugi triumf naszej kadry do lat 17 w tym turnieju, po wcześniejszym pokonaniu Irlandii 3:0. Ostatni mecz zagrają we wtorek ze Szkocją.

POLSKA: Julia Wozniak – Oliwia Łapińska, Magda Piekarska, Iga Witkowska, Anna Skrzypczyk (Krystyna Flis, int.), Oliwia Związek (Emilia Sobierajska, 90+2′), Weronika Araśniewicz, Zofia Dubiel (Zuzanna Witek, 75′), Aleksandra Kuśmierczyk (Maja Zielińska, int.), Julia Langosz (Julia Ostrowska, int.) e Lena Marczak.