[ORLEN PIERWSZA LIGA] : Przełamanie Sportisu, Resovia i HydroTruck na fali, zalane boisko w Siennej. Podsumowanie 2. kolejki
I liga Polska Publicystyka

W weekend 25/27.08 miała miejsce większość spotkań 2. kolejki Orlen I Ligi. Większość, bo na 06.09 na 19:30 przełożony został mecz SWD ze Ślęzą Wrocław. Dodatkowo nie odbył się mecz między Weronicą Staszkówką Jelną a Skrą Częstochowa i zostanie rozegrany w innym terminie.

Beniaminek uznał wyższość Sportisu

Lech UAM Poznań w piątek udał się o Bydgoszczy, by o 17:00 rozpocząć sezon. W upalne popołudnie Sportis podejmował beniaminka przy własnej publiczności.
I chociaż do przerwy bramek widzowie zgromadzeni w Bydgoszczy nie oglądali, zaraz na początku drugiej części spotkania Sportis ukąsił raz, ale skutecznie. W 49’ Patrycja Świątek strzeliła gola i dała swojej drużynie prowadzenie. Bydgoszczanki mogły podwyższyły wynik, ale kilkanaście minut później nieznacznie, bo trafiając w poprzeczkę, pomyliła się kapitanka Matylda Bujak.

Po przegranej w Gdyni Sportis zdecydowanie potrzebował wyczyścić głowy i wygrać mecz – ten cel zawodniczki i sztab mogą uznać za zrealizowany.W niedzielę za tydzień zmierzą się we Wrocławiu z drugim beniaminkiem, Ślęzą. Lech UAM musi natomiast punktów szukać w zaległym meczu z SWD, który odbędzie się już w środę o 17:00 w Poznaniu.

Sportis KKP Bydgoszcz 1:0 Lech UAM Poznań

Sportis: Kierul (BR),Wosik (Ratyńska), Bucholc, Świątek (Jędrasiak), Szews, Ścisłowska (Podsiadło),
Paduch (Szumska), Kujawa, Bujak, Michałek (Pietraszewska)
Lech UAM: Laskowska, Łuczak, Sawicka, Kuleczka (Poniedziałek), Kubka (Jóźwiak), Kościelak (Jurek),
Piechocka, Wojtkowiak (Porada), Przybył (Małyszka), Nowaczyk, Lechna

W Bielawie znów na remis

W sobotnie popołudnie do Bielawy zawitała drużyna Marcusa Gdyni. Do przerwy kibicom nie dane było cieszyć się z goli, ale parę minut po wznowieniu gry dobrze zachowała się Amelia Golubska i przyjezdne mogły cieszyć się ze zdobytej bramki, jednak nie na długo, bo już po 8 minutach na tablicy widniał remis. Na 1:1 strzeliła Zuzanna Szczepańska. Finalnie, dzięki dobrej dyspozycji swojej bramkarki Valchuk, Bielawianka po ciężkim meczu może radować się z podziału punktów, natomiast gdynianki wracają do domu z pewnym niedosytem.

SKP Bielawianka Bielawa 1:1 Energa Checz Marcus Gdynia

Bielawianka: Valchuk, Kruk Z., Kubik, Kruk M., Kruk T., Tylak, Szczepaoska, Piotrowska, Rżany, Migacz (Pryczek), Rogaciova
Checz Marcus: Grzączkowska, Kamińska, Furmaniak, Golubska, Kozhevnikova, Oleszczuk, Sitarz, Tabor, Turowska, Przytuła, Zakrzewska

Ząbkovia przegrywa drugi mecz z rzędu

Do Radomia pojechała Ząbkovia, która chciała zmazać złe wrażenie z pierwszej kolejki. Jednak w radomianki miały inne plany. HydroTruck zaatakował mocno, już w 10’ prowadząc 1:0 dzięki strzałowi z dystansu Pauliny Oleksiak. I bardzo długo, bo do 86’, utrzymywał się taki wynik. W samej końcówce gry pewnie strzeliła Maryna Pohribniak i skapitulować musiała zasługująca na pochwałę brakarka Ząbkovii, Walaszek.

Drużyna z Ząbek musi przełknąć gorycz porażki i jednocześnie podnieść głowę, by u siebie w sobotę stawić czoła Resovii, natomiast gdynianki również przy swoich kibicach podejmą Sportową Czwórkę Radom.

HydroTruck Czwórka Radom 2:0 UKS Ząbkovia Ząbki

W Rzeszowie świętowały gospodynie

Po trudnym meczu, w którym obie drużyny mocno odczuły upał, to Resoviaczki mogły się cieszyć z 3 punktów. Pierwsza połowa to walka z obu stron, jednak na sam koniec – bo w 43’ Gabriela Krawczyk i w 47′ Marta Miś – z dwubramkowym prowadzeniem schodziły do szatni gospodynie. Po przerwie Polonii nie udało się wyrównać a Resovii podwyższyć i z takim wynikiem skoczyło się to spotkanie. Jednym z nielicznych aspektów, które mogą martwić kibiców Rzeszowa, są poważne kontuzje aż trzech zawodniczek.

Polonia w następnej kolejce podejmie u siebie Jelną, natomiast do Ząbek pojadą rzeszowianki

Resovia Rzeszów 2:0 Polonia Środa Wielkopolska
Resovia: Barszcz, Florek, Czyż, Kurasz, Miś, Krawczyk, Bukowiec (Marszał), Salawa (Frydrych), Kwoka (Litwin), Gajdur, Strasińska (Puzia, Dańko)
Polonia: Mądra, Nowak (Ratajczak), Falkowska, Hyży, Szewczyk, Dobroń, Drożak (Grzesik), Nogalska, Szukalska (Pawlak), Ciesiółka (Nowicka), Wielińska (Bielińska)

W Siennej pogoda nie pozwoliła zagrać

W Siennej, gdzie mecze domowe rozgrywa drużyna Trójki Weronica Staszkówki Jelnej, po nawałnicy, która przetoczyła się nad Małopolską, nie doszło do meczu Skry Częstochowa z gospodyniami. Boisko po nawałnicy nie było zdatne do gry i decyzją sędzi drużyny nie weszły na murawę. Mecz rozegrany zostanie w innym terminie.

SWD wraca na właściwe tory

SWD w ten weekend rozegrało ostatni sparing i w Warszawie zmierzyło się z Legią. Wygląda na to, że drużyna z Wodzisławia Śląskiego powoli wraca na właściwe tory i udało się skompletować drużynę, która będzie rywalizować na zapleczu Ekstraligi. Zaplanowane spotkanie, pierwsze domowe, ze Ślęzą Wrocław zostało przełożone na pierwszą środę września i kibice SWD z niecierpliwością wyczekują startu swojej drużyny w rozgrywkach.