[OFICJALNIE] : Luis Rubiales zawieszony przez FIFA 
Mundial Świat

[OFICJALNIE] : Luis Rubiales zawieszony przez FIFA 

 Luis Rubiales, przewodniczący Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej (RFEF), został tymczasowo zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną FIFA we wszystkich działaniach związanych z piłką nożną na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Powodem zawieszenia jest postępowanie dyscyplinarne wszczęte przeciwko niemu za ‘pocałunek’ oraz późniejsze wywieranie presji na Jennifer Hermoso.

 Zgodnie z komunikatem FIFA, przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej FIFA, Jorge Ivan Palacio (Kolumbia), skorzystał z uprawnień przyznanych na mocy artykułu 51 Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA (FDC) i podjął decyzję o zawieszeniu Rubialesa na początkowy okres 90 dni, licząc od 27 sierpnia. Ponadto, w celu ochrony praw podstawowych Jennifer Hermoso i prawidłowego przebiegu postępowania dyscyplinarnego, Palacio wydał dwie dodatkowe dyrektywy (art. 7 FDC), na mocy których zakazał Rubialesowi i RFEF kontaktowania się lub próby kontaktowania się z zawodniczką lub jej bliskim otoczeniem, bezpośrednio lub za pośrednictwem osób trzecich.

FIFA potwierdziła swoje absolutne zobowiązanie do poszanowania integralności wszystkich osób i w związku z tym z najwyższą energią potępia wszelkie zachowania przeciwne etyce sportowej i godności ludzkiej. FIFA zapowiedziała również, że nie udzieli żadnych dalszych informacji na temat tych postępowań dyscyplinarnych, dopóki nie zostanie podjęta ostateczna decyzja.

 

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!