[OFICJALNIE] : Luis Rubiales zawieszony przez FIFA 
Mundial Świat

[OFICJALNIE] : Luis Rubiales zawieszony przez FIFA 

 Luis Rubiales, przewodniczący Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej (RFEF), został tymczasowo zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną FIFA we wszystkich działaniach związanych z piłką nożną na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Powodem zawieszenia jest postępowanie dyscyplinarne wszczęte przeciwko niemu za ‘pocałunek’ oraz późniejsze wywieranie presji na Jennifer Hermoso.

 Zgodnie z komunikatem FIFA, przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej FIFA, Jorge Ivan Palacio (Kolumbia), skorzystał z uprawnień przyznanych na mocy artykułu 51 Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA (FDC) i podjął decyzję o zawieszeniu Rubialesa na początkowy okres 90 dni, licząc od 27 sierpnia. Ponadto, w celu ochrony praw podstawowych Jennifer Hermoso i prawidłowego przebiegu postępowania dyscyplinarnego, Palacio wydał dwie dodatkowe dyrektywy (art. 7 FDC), na mocy których zakazał Rubialesowi i RFEF kontaktowania się lub próby kontaktowania się z zawodniczką lub jej bliskim otoczeniem, bezpośrednio lub za pośrednictwem osób trzecich.

FIFA potwierdziła swoje absolutne zobowiązanie do poszanowania integralności wszystkich osób i w związku z tym z najwyższą energią potępia wszelkie zachowania przeciwne etyce sportowej i godności ludzkiej. FIFA zapowiedziała również, że nie udzieli żadnych dalszych informacji na temat tych postępowań dyscyplinarnych, dopóki nie zostanie podjęta ostateczna decyzja.

 

Merry Piotrowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: