Niemki w finale mistrzostw Europy do lat 19!
Euro U17, U19 Świat

27 lipca o 20.30 rozpoczął  się drugi półfinał Mistrzostw Europy. W belgijskiej Tubizie mierzyły się reprezentacje Francji i Niemiec.

Francja kontrolowała przebieg pierwszej połowy i na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Oba trafienia autorstwa Louny Ribadeiry.

W drugiej połowie gra coraz częściej toczyła się na połowie Trójkolorowych. W 52 minucie Niemki miały świetną okazję, aby zdobyć brakę kontaktową, jednak Sophie Nachtigall nie trafiła w bramkę. Co się odwlecze, to nie uciecze i 4 minuty później na tablicy wyników widniało 2-1. Ataki Niemek nie ustawały i bramka dająca remis wisiała w powietrzu.

W 92 minucie spotkania Niemki doprowadziły do wyrównania za sprawą Pauliny Platner. Taki rezultat dawał dogrywkę.

W 116 minucie ”Die Mannschaft” wyszły na prowadzenie! Obrończyni reprezentacji Francji, Lou Bogaert posłała piłkę w stronę własnego pola karnego. Te dogranie było bardzo ryzykowne, bowiem za jej plecami czaiła się Franziska Kett. Piłkarka Bayernu dopadła do futbolówki, wbiegła w pole karne i zdobyła bramkę!!

Reprezentacja Niemiec zagra w finale Mistrzostw Europy do lat 19! Podopieczne Kathriny Peter stawią czoła reprezentacji Hiszpanii, która pokonała Holandię 1-0.

Francja: Ines Marques- Lou Bogaert, Alice Marques, Thiniba Samoura, Marion Haelewyn, Tara Elimbi (96′ Shana Chossenotte), Kysha Sylla, Chloe Neller (106′ Jordy Benera) , Fiona Liaigre, Airine Fontaine (74′ Dona Scannapieco), Louna Ribadeira

Trenerka: Sandrine Ringler

Niemcy: Rebecca Adamczyk- Laura Gloning, Vanessa Diehm, Jella Veit ( 110′ Alina Axtmann) , Dilara Acikgoz, Alara Sehitler, Ilayda Acikgoz, Paulina Platner (96′ Mathilde Janzen), Sophie Nachtigall (58′ Paulina Bartz), Franziska Kett, Mara Alber

Trenerka: Kathrin Peter