Pewne zwycięstwa faworytek – podsumowanie piątego dnia Mundialu
Mundial Reprezentacje Świat

Światowe potęgi, Niemcy i Brazylia zdobywają trzy punkty, nieudany debiut Argentyny na MŚ. Zapraszamy na podsumowanie piątego dnia Mundialu!

Grupa G: Włochy- Argentyna 1-0

87′ Cristiana Girelli

O 8:00 czasu polskiego w Auckland zmierzyły się ze sobą reprezentacje Włoch i Argentyny. W pierwszej połowie zarysowała się optyczna przewaga Włoszek. Miały kilka solidnych okazji, aby otworzyć wynik. Ba, nawet dwukrotnie skierowały futbolówkę do siatki! Trafienia Arianny Caruso i Valentiny Giacinti nie zostały uznane z powodu spalonego. Reprezentantki Argentyny bazowały głównie na kontratakach.

W drugiej połowie gra była bardzo twarda – Melissa Borjas pokazała aż cztery żółte kartki! Włoszki dominowały i ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 87 minucie Cristiana Girelli odnalazła się w polu karnym Argentyny po dośrodkowaniu Lisy Boattin.

Włochy: Francesca Durante- Lisa Boattin, Cecilla Salvai, Elena Linari, Lucia Di Guglielmo, Giulia Dragoni (83′ Cristiana Girelli), Manuela Giugliano, Chiara Beccari, Arianna Caruso ( 58′ Giada Greggi), Barbara Bonansea, Valentina Giacinti ( 74′ Sofia Cantore)

Argentyna: Vanina Correa- Eliana Stabile, Aldana Cometti, Sophia Braun, Miriam Mayorga, Lorena Benitez, Daiana Falfan (90′ Dalila Ippolito), Florencia Bonsegundo, Estefania Banini, Romina Nunez (77′ Yamila Rodriguez), Mariana Larroquette (90′ Paulina Gramaglia)

Grupa H: Niemcy- Maroko  6-0

11′, 39′ Alexandra Popp, 46′ Klara Buhl, 90′ Lea Schuller, 54′, 79′ trafienia samobójcze

W poprzednich meczach światowego czempionatu faworyzowane drużyny zwyciężały ze znacznymi trudnościami- chociażby Szwecja, która wygrała 2-1 z RPA czy Anglia, która wygrała 1-0 z Haiti. Wicemistrzynie Europy zaś nie miały takiego problemu i rozbiły debiutujące Maroko 6 do 0! Do przerwy było 2-0 po dublecie Alexandry Popp. Dla snajperki VfL Wolfsburg to kolejno 63 i 64 trafienie w narodowych barwach. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania prowadzenie podwyższyła Klara Buhl. Podopieczne Martiny Voss- Tecklenburg bezsprzecznie dominowały na murawie, jednak należy wspomnieć, że Marokanki też doszły do kilku okazji strzeleckich; trzykrotnie trafiały do siatki… tylko że dwukrotnie do swojej. W 90 minucie Lea Schuller ustaliła wynik spotkania.

Cztery minuty ta sama piłkarka mogła dopisać kolejną bramkę do swojego dorobku, jednak trafienie piłkarki Bayernu nie zostało uznane z powodu spalonego. Jak dotąd jest to najwyższy rezultat w tym turnieju!

Niemcy: Merle Frohms- Felicitas Rauch (89′ Chantel Hagel), Kathrin Hendrich, Sara Doorsun, Sara Dabritz, Svenja Huth, Melanie Leupolz (65′ Lena Lattwein), Jule Brand, Lina Magull (65′ Lea Schuller), Klara Buhl (64′ Nicole Anyomi), Alexandra Popp ( 83′ Laura Freigang)

Maroko: Khadija Er- Rmichi- Zineb Redouani, Yasmin Katie Mbaret ( 82′ Nesryne El Chad), Hanane Ait Ej Haj Sarah Kassi, Sakina Ouzraoui (90′ Sofia Boutini), Elodie Nakkach (82′ Najad Badri), Ghizlane Chebak, Fatima Tagnaout, Anissa Lahmari (67′ Salma Amani), Rosella Ayane (90′ Ibtissam Jraidi)

Grupa F: Brazylia- Panama 4-0

19′, 39′, 70′ Amy Borges,  48′ Bia Zaneratto

Na zakończenie pierwszej kolejki w grupie F Canarinhos pokonały Panamę 4-0. Podopieczne Pii Sundhage dominowały od samego początku. Niewiele brakowało, aby wyszły na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania, jednak strzał Adriany został obroniony. W pierwszym kwadransie gry dobre próby oddały m.in. Debinha czy Bia Zaneratto, lecz drogę do bramki strzeżonej przez Yenith Bailey znalazła dopiero Ary Borges. Kilka minut przed przerwą ta sama piłkarka podwyższyła prowadzenie po dośrodkowaniu Tamires. W pierwszej połowie Brazylijki oddały aż 16 strzałów, a Panama ani jednego. Ta statystyka pokazuje miażdżącą przewagę Canarinhos.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło- ośmiokrotne triumfatorki Copa America wciąż tworzyły sobie dużo okazji, aby podwyższyć prowadzenie. W porównaniu do pierwszej części meczu, Panama częściej bywała na połowie Canarinhos. Dwukrotnie zmusiły Leticię do interwencji.

Brazylia: Leticia- Antonia Silva (59′ Bruninha), Tamires, Lauren, Rafaelle, Adriana, Luana Bertolucci (75′ Sampaio), Ary Borges (75′ Marta), Kerolin, Debinha (59′ Geyse Fereira), Bia Zaneratto (59′ Gabi Nunes)
Panama: Yenith Bailey – Yomira Pinzon, Hilary Jaen (46′ Wendy Natis), Katherine Castillo, Rosario Vargas (83′ Carmen Montenegro), Carina Baltrip-Reyes, Marta Cox (78′ Lineth Cedeno), Natalia Mills (54′ Emily Cedeno), Karla Riley (54′ Riley Tanner), Aldrith Quintero (65′ Deysire Salazar), Schiandra Gonzalez