Polki na podium na Estérel Futnet Cup 2023!
Świat

Świetnym wynikiem dla biało-czerwonych zakończył się ostatni dzień rozgrywek prestiżowego turnieju we francuskim Saint-Raphael.

Polki rozpoczęły dzień od półfinałowego starcia z Czeszkami. Pierwszy set był pokazem kobiecego futnetu na najwyższym poziomie. Nasze zawodniczki od pierwszych punktów postawiły mistrzyniom świata bardzo wysoko poprzeczkę. Przez większość seta biało-czerwone były na prowadzeniu, doprowadzając do stanu 10:8. Jednak w końcówce Czeszki najpierw obroniły dwie piłki setowe, a następnie dołożyły dwa kolejne punkty i zwyciężyły z Polkami 12:10.
W drugim secie Czeszki rozpoczęły grę bardzo pewnie i szybko osiągnęły przewagę. Polki stać było jeszcze na zryw i nawiązanie walki z rywalkami, ale ostatecznie bardziej doświadczone Czeszki okazały się mocniejsze i set zakończył się wynikiem 6:11.

Polska 0 – 2 Czechy (10:12, 6:11)

W meczu o 3. miejsce naszym reprezentantkom przyszło zmierzyć się ze Słowaczkami. Świetna dyspozycja od pierwszej do ostatniej piłki pierwszego seta zagwarantowała Polkom pewne zwycięstwo w pierwszym secie 11:6. W drugim secie Polki nadal utrzymywały bardzo wysoki poziom, który prezentowały w czasie całego finałowego dnia turnieju. Jednak Słowaczki zmotywowane porażką w pierwszym secie, na drugą odsłonę meczu wyszły dużo bardziej skoncentrowane i walka w drugim secie była dużo bardziej wyrównana. Drużyny kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu, ale to Polki w decydującej fazie seta wypracowały dwupunktową przewagę i zwyciężyły nad bardziej utytułowanymi rywalkami. Tym samym Polska pierwszy raz w historii stanęła na podium Estérel Futnet Cup 2023.

Polska – Słowacja 2:0 (11:6, 11:9)