CLJ U-17: Show w Ząbkach, Śląsk mistrzem Polski!
Polska

Dziś w Ząbkach w finale Centralnej Ligi Juniorek U17 Śląsk Wrocław wygrał 4-3 z Górnikiem Łęczna.

Wojskowe otworzyły wynik spotkania już w drugiej minucie. Katarzyna Musiałowska podała do Oliwii Związek, a ta wykorzystała sytuację sam na sam z golkiperką Górnika. 10 minut później Zielono – Czarne doprowadziły do wyrównania za sprawą Inez Sikory. Reprezentantka Polski do lat 17 uderzyła z dystansu, a bramkarka Śląska nie poradziła sobie z tym strzałem.

W 32 minucie podopieczne Patrycji Falborskiej ponownie wyszły na prowadzenie. Magdalena Półrolniczak uderzyła z dystansu. Sandra Urbańczyk ,,wypluła” przed siebie jej strzał, a na jej nieszczęście w polu karnym Górniczek odnalazła się Oliwia Związek.

Wrocławianki nie nacieszyły się za długo prowadzeniem, gdyż Inez Sikora po raz drugi w tym spotkaniu doprowadziła do wyrównania.

Tuż przed przerwą Zielono – Czarne objęły prowadzenie. Maja Wypych dośrodkowała z rzutu rożnego, a Oliwia Stachura umieściła piłkę w siatce.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie na połowie Górniczek. Śląsk stosował wysoki pressing, regularnie przeprowadzał ataki skrzydłami. Zielono – Czarne nie mogły wymienić kilku podań na połowie Wojskowych.

W 64 minucie Wrocławianki doprowadziły do wyrównania. Oliwia Związek skompletowała hat-tricka. Ta sama zawodniczka w 72 minucie zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa.

W doliczonym czasie gry kropkę nad i mogła postawić Nadia Sobel, która dostała świetną piłkę od Darii Cwynar. Pomocniczka nie trafiła z najbliższej odległości w bramkę.