Podsumowanie 20. kolejki trzeciej ligi grupy pierwszej … i nie tylko
III liga Polska

Wisła o krok od awansu, pogrom w Warszawie, bezbramkowy remis w hicie – zapraszamy na podsumowanie wydarzeń 20. kolejki trzeciej ligi grupy pierwszej.

Forty Piątnica – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3-2

Imponująca seria siedmiu zwycięstw Dargfilu z rzędu została przerwana przez zespół z Podlasia. W 24 minucie Nadia Pawłowska z drużyny przyjezdnych otworzyła wynik spotkania. Po upływie 38 minut gry Forty zdołały wyrównać stan meczu. 3 minuty później Kamila Lewandowska wprowadziła zespół z Piątnicy na prowadzenie.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie gospodyń.

W 58 minucie przyjezdne zdobyły bramkę kontaktową.

Zespół z Podlasia zajmuje siódmą lokatę i ma 34 punkty w dorobku. Tyle samo, ile szósty AKS.

Wisła Płock – WAP Warszawa 4-0

W Płocku bez niespodzianki- tamtejsza Wisła pokonała Warszawską Akademię Piłkarską.

W pierwszej połowie Nafciarki miały przewagę, przez większość czasu utrzymywały się przy piłce, miały sporo okazji do zdobycia bramki, jednak brakowało skuteczności, a w niektórych sytuacjach lepszej decyzyjności. Przyjezdne miały problem aby wyjść ze swojej połowy i wymienić kilka podań.

W. 21 minucie padła pierwsza bramka dla Wisły. Natalia Borowska dograła do Klaudii Łyzińskiej, a ta huknęła zza 20 metra.

5 minut po rozpoczęciu drugiej części meczu Wiślaczki podwyższyły prowadzenie za sprawą Aleksandry Synowiec. Dla płockiej Ady Hegerberg to 29 trafienie w tym sezonie. W 64. minucie było już 3-0 dla zespołu gospodyń. Klaudia Łyzińska podała do Aleksandry Synowiec. Płocka Ada Hegerberg wbiegła w pole karne, i dograła do Natalii Majchrzak. W 76. minucie Aleksandra Bielicka ustaliła wynik spotkania.

W przyszłym tygodniu Nafciarki zagrają na wyjeździe z Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Jeśli wygrają to spotkanie, zapewnią sobie awans do drugiej ligi.

Polonia Warszawa – Włókniarz Konstantynów Łódzki 3-0 walkower

Już drugi raz w tym sezonie Włókniarki oddały mecz walkowerem, wobec czego Czarne Syrenki będą mogły dopisać sobie trzy punkty bez wychodzenia na boisko.

Legia Warszawa – Zawisza Rzgów 15-0

W Warszawie bez niespodzianki- tamtejsza Legia rozbiła ostatnią Zawisza Rzgów.

Hat-trickami popisały się: Anna Podpora, Anna Kowalczyk. Klaudia Grodzka i Anna Przybylska zapisały na swoim koncie dwie bramki, a po jednej zdobyły: Amanda Pietrzak, Aneta Wasiak, Julia Biesiada oraz Marta Chmielewska.

Ekosport Białystok- Kolejarz Łódź 3-2

Wszystkie bramki dla Białostoczanek padły w pierwszej połowie. Justyna Kalinowska ustrzeliła dublet, a jedną bramkę dołożyła Joanna Baranowska.

Białostoczanki wygrały trzecie spotkanie w tym sezonie, dzięki czemu wyprzedziły Włókniarza. Zajmują dziesiątą lokatę w tabeli.

Zły Warszawa- Zamłynie Radom 0-0

W meczu kończącym 20. serię gier padł bezbramkowy remis. Zamłynie spadło na piątą lokatę w tabeli.

Klasyfikacja strzelczyń:

1. Daria Dąbrowska ( MUKS Dargfil)- 31 goli

2. Aleksandra Synowiec ( Wisła Płock)- 29

3. Beata Cabaj ( Polonia Warszawa)- 26

4. Amelia Przybylska (Legia Warszawa) – 24

5. Martyna Sobczyńska (AKS Zły )- 19

W ubiegły weekend poznaliśmy dwa zespoły, które awansują do II ligi.

W II grupie Juna-Trans Stare Oborzyska wygrały 10-1 z Górniczą Konin, dzięki czemu zapewniły sobie awans. W ostatniej serii gier podejmą u siebie Sportis II Bydgoszcz.