Rewolucja kadrowa po Jagiellońsku – osiem piłkarek żegna się z klubem. Wiemy, gdzie!
Ekstraliga Polska

Rewolucja kadrowa po Jagiellońsku – osiem piłkarek żegna się z klubem. Wiemy, gdzie!

Agnieszka Derus, Weronika Smaza, Dominika Woźniak, Alicja Duszyk, Gabriela Gębica, Zuzanna Maronde, Brygida Solawa oraz Kinga Wilk – tych piłkarek nie zobaczymy w następnym sezonie w barwach trawiastego zespołu AZS-u UJ Kraków.

W zakończonej już kampanii Orlen Ekstraligi Agnieszka Derus i Weronika Smaza były podstawowymi piłkarkami AZS-u. Według naszych informacji w przyszłym sezonie zobaczymy je w barwach Górnika Łęczna.

Dominika Woźniak występowała przez sześć lat w drużynie prowadzonej przez Krzysztofa Kroka. Była pewnym punktem krakowskiej defensywy. Słyszymy, że znalazła się na radarach Ślęzy i Śląska Wrocław.

Alicja Duszyk spędziła dwa sezony w drużynie z Krakowa. W zakończonym już sezonie Orlen Ekstraligi nie wystąpiła ani razu. Występowała głównie na w drugiej drużynie. Według naszych informacji wyjdzie za granicę.

Kinga Wilk występowała dziesięć lat w barwach AZS-u i nosiła  opaskę kapitańską. W ubiegłym sezonie Orlen Ekstraligi rozegrała dziewiętnaście spotkań. 

Brygida Solawa występowała trzy lata w barwach Jagiellonek. W zakończonym już sezonie wystąpiła tylko w czterech spotkaniach.

Gabriela Gębica przeszła do Ujotu z Tarnovii przed startem sezonu 2022\23. Wystąpiła w 13. meczach Orlen Ekstraligi, w których zdobyła jedną bramkę.

Zuzanna Maronde występowała w AZS-ie od sezonu 2020\21. W ubiegłym sezonie Orlen Ekstraligi wystąpiła w 4. spotkaniach.

Kilka z tych zawodniczek ma wzmocnić futsalową drużynę Jagiellonek.

Milena Romanowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: