Rewolucja kadrowa w Czarnych Sosnowiec – sześć piłkarek żegna się z klubem. W drodze kolejne ?
Ekstraliga Polska

Rewolucja kadrowa w Czarnych Sosnowiec – sześć piłkarek żegna się z klubem. W drodze kolejne ?

Najbardziej utytułowany klub w Polsce, zapowiada gruntowne zmiany w kadrze przed nadchodzącym sezonem. Klub z Sosnowca poinformował o odejściu sześciu piłkarek: Zofii Buszewskiej, Nadji Stanović, Dżesiki Jaszek, Doroty Hałatek, Wiktorii Kuciewicz oraz Hanny Sas. Według naszych informacji to może nie być koniec.

Pierwsza z nich poinformowała za pośrednictwem Instagrama o zakończeniu kariery. Dziewiętnastokrotna reprezentantka Polski występowała w drużynie z Sosnowca. W tym czasie sięgnęła po Puchar Polski i brązowy medal Ekstraligi.

Nadja Stanović podobnie jak Buszewska występowała przez dwa sezony w barwach 13-krotnych mistrzyń Polski. Wcześniej występowała w barwach SMSu Łódź oraz GKS-u Katowice. Po dziewięciu latach pobytu w Polsce najprawdopodobniej opuści nasz kraj. Podobniej jak Sas, która z powodów osobistych ma wrócić na Białoruś.

Dorota Hałatek i Dżesika Jaszek bardzo długo występowały w barwach Czarnych: pierwsza z nich sześć lat, a Jaszek pięć. Wiktoria Kuciewicz zawiesza karierę, ale zostaje w Czarnych- będzie pełnić rolę trenerki grup młodzieżowych.

Słyszymy, że Jaszek szuka klubu w Ekstralidze, a Hałatek znajdzie angaż w klubie zagranicznym. Tutaj jednak nie koniec, bo bardzo poważnie mówi się o wyjeździe Zuzanny Witek do jednego z niemieckich klubów. Jak podaje jeszcze na Twitterze Mateusz Błażewicz z Lechia.net z klubu ma odejść też Kornelia Grosicka.  

Jednak pojawiają się już pierwsze wieści transferowe w sprawie transferów do klubu. Słyszy się o zawodniczkach z … Łodzi, czy Konina. Więcej wkrótce!

Milena Romanowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: