Sześć piłkarek odchodzi ze Śląska!
Ekstraliga Polska

Sześć piłkarek odchodzi ze Śląska!

Karolina Ostrowska, Małgorzata Korda, Joanna Krzyżanowska, Monika Sowalska, Daria Nowak oraz Martyna Sieradzka nie będą już kontynuować swojej przygody z klubem. Ich kontrakty z Wojskowymi wygasły i nie zostaną przedłużone.

Karolina Ostrowska i Małgorzata Korda to prawdziwe weteranki Śląska, grające w klubie od samego początku istnienia sekcji. Korda pełniła nawet rolę kapitana zespołu, występując w 61. meczach, w których zdobyła 4 bramki. Ostrowska z kolei rozegrała 44. spotkania, strzelając 5. goli, a ponadto pełniła funkcję kierowniczki drużyny.

Joanna Krzyżanowska i Monika Sowalska występowały w barwach Wojskowych  przez 2 sezony. Krzyżanowska wystąpiła w 42. meczach, zdobywając 2. bramki, natomiast Sowalska pełniła rolę bramkarki, zanotowawszy 19. występów i zachowując 4. czyste konta.

Daria Nowak i Martyna Sieradzka miały ograniczoną szansę zaprezentowania swoich umiejętności z powodu kontuzji. Sieradzka wystąpiła jedynie w 2. meczach Ekstraligi, podczas gdy Nowak nie zadebiutowała w oficjalnym spotkaniu, choć miała okazję zagrać w kilku sparingach.

 

 

Milena Romanowska

1 Comment

  • Anonim 31 maja 2023

    Szkoda mi Moniki Sowalskiej. Strasciła dwa sezony w SMSie Łódź i AZS/Śląsku Wrocław. Nie wiem dlaczego? Była lepsza od Szperkowskiej!

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: