Francja z mistrzostwem Europy do lat 17!
Euro U17, U19 Polska Świat

Dnia 26 maja 2023 roku odbył się finał mistrzostw Europy do lat 17. W estońskim Tallinnie mierzyły się ze sobą reprezentacje Hiszpanii i Francji. Po swój pierwszy w historii czempionat Europy sięgnęły trójkolorowe.

W 64 minucie meczu Francuzki otworzyły wynik za sprawą Liany Joseph. Dziesięć minut później ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie.  W 78 minucie Maeline Mendy została sfaulowana w polu karnym przez Vicky Lopez. Do jedenastki podeszła sama poszkodowana i zdobyła swoją piątą bramkę na tym turnieju. 3 minuty później było 3-2 dla Francji. Piłkarka Barcelony, Vicky Lopez ustrzeliła dublet w zaledwie dwie minuty.

W doliczonym czasie gry Aicha Camara została ukarana czerwoną kartką, wobec czego Hiszpania kończyła w dziesiątkę.

Pierwsze mistrzostwo Europy dla Francji w tej kategorii wiekowej stało się faktem. To czwarty kraj, który w swoim dorobku ma ten tytuł. Wcześniej tej sztuki dokonały reprezentacje: Niemiec, Polski i Hiszpanii.

W fazie grupowej Francja okazała się lepsza od Polski, pokonując naszą kadrę 0:3.