Szwecja zbita! Zuzanna Grzywińska z hat-trickiem. Najlepszy wynik kadry od … 2013 roku!
#WU17 Reprezentacje Świat

Polska zakończyła swój udział w Mistrzostwach Europy Kobiet U-17 w Estonii wielkim zwycięstwem nad Szwecją 6:0. Bohaterką meczu była Zuzanna Grzywińska, która zdobyła trzy bramki i poprowadziła swoją drużynę do triumfu. Kadra selekcjonera Marcina Kasprowicza spektakularnie pokonała Szwedki, zarazem jest to pierwsza wygrana Polek w finałach … od Mistrzostwa Europy w 2013 roku! W finale tamta kadra sięgnęła po złoto pokonując w finale Szwedki 1:0.

Polska przystępowała do tego spotkania bez szans na awans do półfinału, ale z determinacją, by pokazać się z jak najlepszej strony. Szwecja natomiast miała jeszcze nadzieję na zajęcie drugiego miejsca w grupie B i walkę o medal.

Pierwsza połowa była wyrównana i obfitowała w szanse po obu stronach. W 19. minucie Grzywińska wykorzystała podanie Inez Sikory i strzałem pokonała bramkarkę rywalek. W 43. minucie Jagodzińska podwyższyła na 2:0 po asyście Sikory i uderzeniu z prawej strony pola karnego.

W drugiej połowie polskie zawodniczki nie zwolniły tempa i dalej atakowały szwedzką bramkę. W 48. minucie Zuzanna Witek wykorzystała błąd obrony rywalek i podwyższyła na 3:0. W 56. minucie Grzywińska zdobyła swoją drugą bramkę po podaniu Witek i strzale z odległości głową. W 68. minucie Iga Witkowska dołożyła czwartą bramkę. W 73. minucie Grzywińska skompletowała hat-tricka po kolejnym asyście Araśniewicz i ustaliła ostateczny wynik meczu na 6:0.

Polska zajęła trzecie miejsce w grupie B z czterema punktami i zakończyła swój udział w turnieju.

Polska: 12. Julia Woźniak – 5. Iga Witkowska, 13. Klaudia Kiełczewska, 14. Jagoda Cyraniak – 20. Inez Sikora (71, 7. Gabriela Lewicka), 8. Emilia Szymczak, 3. Zuzanna Witek (87, 6. Magdalena Półrolniczak), 19. Weronika Araśniewicz, 11. Paulina Guzik (87, 18. Wiktoria Kuprowska) – 9. Roksana Jagodzińska (77, 15. Julia Gutowska), 16. Zuzanna Grzywińska.