VfL Wolfsburg z Pucharem Niemiec!
Frauen Bundesliga Polki na Świecie Świat

18 maja na RheinEnergie Stadion został rozegrany finał DFB Pokalu. VfL Wolfsburg grał z SC Freiburgiem. W 2019 roku te zespoły również mierzyły się ze sobą w finale. Wilczyce wygrały ten mecz 1-0, a jedyną bramkę zdobyła Ewa Pajor. Dziś nie było również niespodzianki, pokonały zespół z Freiburga 4:1. Frekwencja dopisała- na trybunach stawiło się dokładnie 44 808 osób.

Już w 3 minucie było 3-0 dla Wilczyc. Lisa Karl niefortunnie wpakowała futbolówkę do własnej bramki po wrzutce Lynn Wilms.

Gra toczyła się głownie na połowie Freiburga. Wilczyce stworzyły sobie sporo okazji bramkowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje golkiperka Freiburga, Gabrielle Lambert, która kilkukrotnie ratowała swój zespół przed stratą bramki. Dla 29-latki to drugie spotkanie w barwach Freiburga.

W 41 minucie było 1-1. Hasret Kayikci dośrodkowywała z rzutu rożnego, a niepilnowana Janina Minge wpakowała futbolówkę do siatki.

W 57 minucie meczu mistrzynie Niemiec wyszły na prowadzenie. Rebecka Blomqvist dopadła do futbolówki po strzale Ewy Pajor. Pierwsza dobitka została obroniona przez Gabriellę Lambert, jednak przy drugim uderzeniu szwedzkiej napastniczki nie miała szans.

W 83 minucie podopieczne Tomme’go Stroota wbiły rywalkom trzecią bramkę. Felicitas Rauch dośrodkowała z rzutu rożnego, a Popp świetnie odnalazła się w polu karnym rywalek.

W 88 minucie Dominique Janssen ustaliła wynik meczu z rzutu karnego.

Dla Wilczyc to historyczny, dziesiąty triumf w pucharze Niemiec.

VfL:  Fromhs- Rauch, Hendrich, Wilms, Janssen, Roord [ 81′ Wassmuth] , Oberdorf [ 90′ Demann] , Popp, Huth, Jonsdottir [ 46′ Pajor] , Blomqvist [ 87′ Brand]

Freiburg: Lambert- Karl, Stegemann, Steinert [ 74′ Schasching] , Steuerwald, Felde, Minge, Kolb [ 62′ Zicai] , Muller, Kayikci, Hoffmann [ 74′ Bouziane]