[U17] : Przegrana z Francją
#WU17 Reprezentacje Świat

Reprezentacja Polski U17 kobiet nie zdołała sprawić niespodzianki w swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy w Estonii. Biało-czerwone uległy faworyzowanej Francji 0:3 i zajmują ostatnie miejsce w grupie B.

Na prowadzanie Francja wyszła w 37. minucie, kiedy to Liana Joseph ominęła naszą Julię Wożniak. Polska próbowała odpowiedzieć, ale nie stwarzała sobie zbytnio zagrożenia pod bramką rywalek. W 70. minucie Trójkolorowe podwyższyły wynik, tym razem Naolia Traoré. Wynik ustaliła kapitan Maeline Mendy na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Po meczu poprosiliśmy o komentarz selekcjonera Marcina Kasprowicza :

‘ Gratuluję zwycięstwa Francji. To bardzo dobry zespół, który wyraźnie kandyduje do gry o złoty medal. W dużej, części meczu realizowaliśmy zadania taktyczne bardzo dobrze, ograniczyliśmy do minimum atak szybki rywalek, który jest niezwykle skuteczny. Niestety popełniliśmy ponownie prosty błąd w obronie i straciliśmy bramkę. Przy wyniku 0:1 w drugiej połowie postanowiliśmy zaryzykować i przejść do bardziej ofensywnej gry, by stworzyć więcej sytuacji bramkowych. Takim sygnałem były również przeprowadzone zmiany na zawodniczki o większych inklinacjach ofensywnych. Niestety nie udało się strzelić bramki, a otwierając przestrzenie stworzyliśmy miejsce dla rywalek, które w dwóch przypadkach nas zaskoczyły. Szykujemy się do meczu ze Szwecją.’

Polska zagrała w składzie:  12. Julia Woźniak – 2. Dominika Szkwarek, 13. Klaudia Kiełczewska, 14. Jagoda Cyraniak – 7. Gabriela Lewicka (67, 20. Inez Sikora), 6. Magdalena Półrolniczak (87, 5. Iga Witkowska), 17. Zofia Dubiel (67, 3. Zuzanna Witek), 19. Weronika Araśniewicz, 11. Paulina Guzik (67, 18. Wiktoria Kuprowska) – 15. Julia Gutowska (46, 10. Kinga Wyrwas), 16. Zuzanna Grzywińska.

Francja wystąpiła w składzie: 1. Alyssa Fernandes – 2. Céleste Delcroix (46, 3. Taëryne Job), 5. Wassa Sangaré, 15. Célia Delaby, 4. Marie Mulot – 14. Élisa Rambaud (59, 7. Naolia Traoré), 10. Maeline Mendy, 20. Landryna Lushimba Bilombi (46, 18. Julie Swierot), 11. Chancelle Effa Effa – 8. Mélinda Mendy (88, 13. Ornella Graziani), 9. Liana Joseph (59, 12. Nermyne Ben Khaled).

W następnym meczu Polska zmierzy się ze Szwecją w sobotę 20 maja o godzinie 12:00¹. Transmisja meczu będzie dostępna na TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej¹.