Podsumowanie 17. kolejki trzeciej ligi grupy I
III liga Polska

Legia górą w starciu na szczycie, Wisła i Polonia pewnie zwyciężają… zapraszamy na podsumowanie 17. kolejki trzeciej ligi.

Zawisza Rzgów- Polonia Warszawa 0-7

Bez większego zaskoczenia- ostatni zespół w stawce przegrał u siebie z Czarnymi Syrenkami. Pięć bramek padło w pierwszej połowie: hat-trickiem popisała się Malwina Mazur, a dublet ustrzeliła Beata Cabaj.

W drugiej połowie gra również toczyła się na połowie zespołu gospodyń, jednak padło mniej bramek. Duża w tym zasługa golkiperki Zawiszy, która uchroniła swój zespół przed wyższym wymiarem porażki.

Polonia ponownie objęła fotel wicelidera. Czarne Syrenki mają 37 punktów w dorobku ze stratą 4 do pierwszej Wisły. Różnice punktowe pomiędzy czołówką są naprawdę niewielkie- co prawda Nafciarki mają znaczącą przewagę nad drugim zespołem, mówiąc kolokwialnie za ich plecami robi się ciasno. Legia, która zajmuje piątą lokatę ma raptem trzy oczka straty do Czarnych Syrenek.

Ekosport Białystok- Wisła Płock 1-7

Bez niespodzianki również w Białymstoku- tamtejszy Ekosport przegrał 7-1 z Wisłą Płock. Hat-trickiem popisała się najlepsza strzelczyni Wisły- Aleksandra Synowiec. Po jednej bramce zdobyły Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska, Natalia Borowska oraz Oliwia Stasińska.

Nafciarki umocniły się na pozycji liderek. Ich przewaga nad drugą Polonią wynosi już pięć punktów. W przyszłym tygodniu zagrają z inną ekipą z dolnej części tabeli- z ostatnią Zawiszą Rzgów.

Kolejarz Łódź- ZŁY Warszawa 0-5

To spotkanie zostało przerwane w 68 minucie, kiedy na boisku pozostało tylko 6 piłkarek Kolejarza zdolnych do gry. Zespół gospodyń rozpoczął mecz w ósemkę. W pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Na samym początku drugiej połowy padły dwa gole autorstwa Grażyny Kiryły i Klaudii Wiśniewskiej. W 66 minucie Emilia Wojdyna zdobyła swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Chwilę później golkiperka Kolejarek doznała kontuzji   i mecz musiał zostać przerwany.

Zamłynie Radom- Legia Warszawa 1-2

Legionistki zgarnęły komplet punktów w hicie kolejki. Obie bramki dla Legii zdobyła Anna Kowalczyk, a dla Zamłynia trafiła Julia Gozdór.

Zamłynie spadło na trzecią lokatę i traci już sześć oczek do liderującej Wisły. Legia zaś zajmuje piąte miejsce i ma dwa oczka mniej niż drużyna z Radomia- 34.

Włókniarz Konstantynów Łódzki- MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0-2

Podopieczne Aleksandry Wójciak wygrały już piąte spotkanie z rzędu. W rundzie wiosennej przegrały tylko z Wisłą Płock.

Wiele wskazuje na to, że zespół z Tomaszowa będzie walczyć o najwyższe lokaty w tabeli. Zajmują obecnie czwartą lokatę, choć strata do liderek wynosi aż sześć punktów.

Obie bramki w niedzielnym spotkaniu zdobyła Daria Dąbrowska, która walczy o tytuł królowej strzelczyń rozgrywek.

WAP Warszawa- Forty Piątnica 3-1

Warszawska ekipa po raz kolejny udowodniła, że potrafi utrzeć nosa wyżej notowanym rywalkom.

Po pierwszej połowie przyjezdne prowadziły, choć na boisku dominowała ekipa z Warszawy. W drugiej części spotkania skuteczność dopisała i Warszawianki zaaplikowały aż trzy bramki- wszystkie autorstwa Weroniki Bekker.