Sportis bez licencji, sprawa Medyk odroczona
Ekstraliga Polska

Sportis bez licencji, sprawa Medyk odroczona

 Od 9 do 10 maja odbywało się posiedzenie Komisji Licencyjnej PZPN. Zapadły kluczowe decyzje, jeśli chodzi o licencje na grę w Ekstralidze. Nie otrzymał Sportis, a walczący również o pozostanie w elicie Medyk będzie czekał na decyzję do 18 maja. 

Jak dowiedzieliśmy się do kubu Sportis decyzja wpłynęła dziś w godzinach wieczornych. Klub ma teraz czas dwóch tygodni na odwołanie. Jak się dowiedzieliśmy, nie są to sprawy, które przekreśliłby klubowy z Bydgoszczy grę w elicie… oczywiście jeśli obroni się na boisku. 

Licencję na grę w Ekstralidze i rozgrywkach Ligi Mistrzyń otrzymały GKS Katowice, GKS Górnik Łęczna, TME SMS Łódź. Zastrzeżeń żadnych nie było do AZS UJ Kraków i WKS Śląska Wrocław, które licencję na grę w Ekstralidze dostały bezproblemowo.

11. Komisja postanowiła przyznać klubowi Czarni Sosnowiec:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z zakresu personelu i administracji na stadionie Ludowym w Sosnowcu oraz;
– nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2.000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

12. Komisja postanowiła przyznać Klubowi Pogoń Szczecin:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym oraz;
– nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 2.000 zł za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

13. Komisja postanowiła przyznać klubowi AP Orlen Gdańsk:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym oraz z zakresu personelu i administracji na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku.

14. Komisja postanowiła przyznać klubowi Pogoń Tczew:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet w sezonie 2023/2024 z nadzorem z finansowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji.

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: