Koronacja przełożona w czasie- Śląsk pokonał Gieksę przy Bukowej!

Pierwsza przegrana w twierdzy Katowiczanek w tym roku stała się faktem. Śląsk Wrocław sensacyjnie pokonał Katowiczanki 2-0. Bramki zdobyły Kamila Czudecka i Oliwia Związek.

Mecz rozpoczął się atakiem Wrocławianek. Do siatki trafiła Katarzyna Białoszewska, jednak gol nie został uznany z powodu spalonego. Pierwsze 10 minut to dominacja przyjezdnych. W późniejszych minutach gra się wyrównała i GKS coraz częściej utrzymywał się przy piłce na połowie rywalek.

W 20 minucie Wrocławianki miały kolejną świetną okazję, aby otworzyć wynik spotkania. Natalia Kulig posłała piłkę w pole karne, ta odbiła się od jednej z defensorek Gieksy. Do futbolówki dopadła Klaudia Adamek. Po jej strzale piłka odbiła się od słupka.

W 29 minucie Wrocławianki zostawiły dużo miejsca Klaudii Maciążce. Ta oddała piękny strzał z dystansu, jednak piłka przeleciała nad bramką.

W ostatnim kwadransie pierwszej części meczu golkiperka Śląska, Anna Bocian miała bardzo dużo pracy. Było kilka nerwowych momentów. Od strony Katowiczanek było dużo ,,treści” , często utrzymywały się przy piłce na połowie rywalek, jednak co w futbolu bardzo ważne- brakowało konkretów.

Od 54 minuty Katowiczanki grały w dziesiątkę. Drugą żółtą kartką została ukarana Patrycja Kozarzewska.

W 68 minucie Wojskowe wyszły na prowadzenie za sprawą Kamili Czudeckiej. Napastniczka dostała podanie z głębi pola, wpadła w pole karne i z bliskiej odległości pokonała Weronikę Klimek.

W 81 minucie Śląsk podwyższył prowadzenie. Do siatki trafiła Oliwia Związek, dla której to pierwsze trafienie w Ekstralidze.

Do końca sezonu 2022\23 została jeszcze jedna kolejka. Katowiczanki mają tyle samo punktów na koncie, ile TME. Podopieczne Karoliny Koch zagrają z Medykiem Konin, który będzie bardzo zmotywowany, aby zdobyć punkty- w końcu zespół z Wielkopolski nie może być jeszcze pewny utrzymania w elicie.

TME podejmie u siebie Górniczki z Łęcznej. Ekipa z Lubelszczyzny wciąż ma szanse na wicemistrzostwo Polski. Jedno jest pewne- emocje w ostatniej serii gier sięgną zenitu.