Rekord wraca do elity, Bielawianka z ważnym zwycięstwem – podsumowanie 21. kolejki Orlen Pierwszej Ligi
I liga I liga Polska

Rekord wróci do Ekstraligi po rocznej przerwie, Bielawianka walczy o utrzymanie, remis w Rzeszowie – zapraszamy na podsumowanie przedostatniej serii gier Orlen Pierwszej Ligi.

Ząbkovia Ząbki- Polonia Środa Wielkopolska 2-3

Przyjezdne wyszły na prowadzenie w 19 minucie za sprawą Julii Dobroń. Trzy minuty później było 2-0, a do siatki trafiła Barbara Wierzbińska. W 33 minucie bramkę kontaktową dla zespołu z Mazowsza zdobyła Maja Kałun.

W 84 minucie prowadzenie Polonii podwyższyła Gabriela Bielińska. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem bramkę dla Ząbkovii zdobyła Laura Witkowska.

Ząbkovia zajmuje siódmą lokatę z szesnastoma oczkami na koncie. Za dwa tygodnie zespół z Mazowsza się z Bielawianką, która zajmuje dziesiątą lokatę. To będzie bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania się na zapleczu Ekstraligi.

Resovia Rzeszów – Skra Częstochowa 2-2

Przyjezdne prowadziły przez długi czas- do przerwy było 2-1 dla Skry. Bramka na wagę remisu padła w 78 minucie. Podopieczne Patryka Mrugacza straciły szanse na awans do elity, jednak trzeba napisać, że Skra jest objawieniem bieżącego sezonu- na kolejkę przed końcem rozgrywek wiemy, że zajmą trzecie miejsce. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie zespół z Częstochowy zajął ósmą lokatę!

Rekord Bielsko-Biała – UKS 3 Weronica Staszówka Jelna 3-1

Dzięki wygranej Rekordzistki przypieczętowały powrót do elity po rocznej nieobecności. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol dla drużyny z Małopolski. W drugiej połowie drużyna prowadzona przez Mateusza Żebrowskiego odrobiła straty- i to z nawiązką!

Drugi awans do Ekstraligi w historii staje się faktem.

UKS SMS II Łódź – Bielawianka Bielawa 3-4

W niedzielę odbył się prawdziwy mecz o życie- Łodzianki podejmowały u siebie ostatnią Bielawiankę. Zespół z Dolnego Śląska wygrał 4-3 i wciąż ma szanse na utrzymanie. W walkę o ligowy byt zamieszanych jest aż pięć ekip.