Przegrana z niedosytem
#WU17 Euro U17, U19 Reprezentacje Świat

Reprezentacja Polski U17 kobiet nie zdołała sprawić niespodzianki w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy w Estonii. Podopieczne Marcina Kasprowicza uległy Anglii 1:2 po dwóch golach Michelle Agyemang i późnym trafieniu Wiktorii Kuprowskiej. Polki walczyły dzielnie, lecz zdecydowanie brakowało skuteczności.

Spotkanie na Võru Spordikeskuse staadion zaczęło się bardzo niefortunnie dla biało-czerwonych. Zaledwie w 4. minucie Agyemang wykorzystała podanie od Alexii Potter i z bliska pokonała Sandrę Urbańczyk. Polska nie zdążyła się otrząsnąć z tego ciosu, gdy w 22. minucie ta sama zawodniczka podwyższyła wynik na 2:0. Tym razem skorzystała z błędu polskiej defensywy (nieporozumienia Urbańczyk z i pewnie umieściła piłkę w siatce.

Polska miała okazję na zmniejszenie straty jeszcze przed przerwą, gdy sędzia Kristina Georgijewa podyktowała rzut karny za faul na Weronice Araśniewicz. Niestety, Magdalena Półrolniczak nie zdołała pokonać bramkarki Sophii Poor, która obroniła jej strzał.

W drugiej połowie Polska starała się odrobić straty, miała sporo akcji zaczepnych, lecz brakowało skuteczości. Próbowała Guzik, czy Jagodzińska. W 35. minucie Angielki musiały grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mari Ward za faul taktyczny, ale to nie wpłynęło znacząco na obraz gry.

Polska dopięła swego dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry, gdy Wiktoria Kuprowska wykorzystała świetne dogranie i strzałem z pierwszej piłki pokonała Poor. Było to jednak za mało, by uratować remis i Polska musiała uznać wyższość Anglii.

W drugim meczu grupy B Francja zagra ze Szwecją o godzinie 16:00.

Kolejny mecz Polki rozegrają z reprezentacją Francji 17 maja o godzinie 12:00 na tym samym stadionie.

4 maja 2023, 12:00 – Võru (Võru Spordikeskuse staadion)
Anglia 2-1 Polska 2:1
Michelle Agyemang 4, 22 – Wiktoria Kuprowska 90

czerwona kartka: Mari Ward (35. minuta, Anglia, za faul taktyczny).

W 37. minucie Magdalena Półrolniczak (Polska) nie wykorzystała rzutu karnego (Sophia Poor obroniła)

Polska: 1. Sandra Urbańczyk – 4. Magda Piekarska (46, 5. Iga Witkowska), 13. Klaudia Kiełczewska, 14. Jagoda Cyraniak – 20. Inez Sikora, 8. Emilia Szymczak, 6. Magdalena Półrolniczak (46, 3. Zuzanna Witek), 19. Weronika Araśniewicz, 11. Paulina Guzik (60, 18. Wiktoria Kuprowska) – 16. Zuzanna Grzywińska (75, 10. Kinga Wyrwas), 9. Roksana Jagodzińska (46, 15. Julia Gutowska).