Hattrick Padilli Bidas! Servette w pófinale play offów ligi szwajcarskiej
Polki na Świecie Świat

W sobotę 13 maja 2023 roku, Natalia Padilla Bidas zdobyła trzy gole w meczu ligowym przeciwko FC Aarau Frauen, przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa swojej drużyny 8:12 Były to jej 19., 20. i 21. bramka w sezonie, co czyni ją najlepszą strzelczynią ligi.

Padilla Bidas otworzyła wynik meczu już w 4. minucie, wykorzystując podanie od swojej koleżanki z ataku, Maéva Sarrasin. W 25. minucie podwyższyła na 3:0 po indywidualnej akcji i strzale z narożnika pola karnego. W drugiej połowie, w 59. minucie, skompletowała hat-tricka, pokonując bramkarkę rywalek z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z prawej strony.

W półfinale playoffów Servette zagra z FC St Gallen.