GieKSa z ważnym krokiem do TYTUŁU

W hitowym meczu 20. kolejki Orlen Ekstraligi kobiet, GieKSa Katowice wygrała na wyjeździe z TME SMS Łódź 3:1 i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. To drugie zwycięstwo katowiczanek nad łodziankami w tym sezonie.

Mecz na stadionie Widzewa rozpoczął się od szybkiego gola gości. W 15. minucie karnego po faulu na Nicole Zając wykorzystała kapitan Marlena Hajduk. W 32. minucie po zamieszaniu w polu karnym wyrównała pięknym strzałem Dominika Kopińska. Jeszcze przed przerwą po dynamicznym rajdzie Zając piłkę do swojej siatki wbiła Katarzyna Konat.

SMS próbował odpowiedzieć, ale nie potrafił sforsować obrony GieKSy. Świetnie spisywała się w bramce Weronika Klimek. Popisała się świetną obroną strzału Jedlińskiej w 62. minucie. Wynik dwadzieścia minut później ustaliła Klaudia Maciążka pięknym strzałem z dystansu.

Dzięki temu sukcesowi GieKSa ma 52 punkty i utrzymuje się na fotelu lidera Orlen Ekstraligi Kobiet. SMS jest drugi z 49 punktami, a trzeci Górnik Łęczna ma 48 punkty. W następnej kolejce GieKSa zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław, a SMS w trudnym spotkaniu zagra w Szczecinie z Pogonią.

TME SMS Łódź: Szperkowska – Cuevas, Konat, Jedlińska, Grzybowska (80. Gąsieniec), Filipczak (79. Dąbrowska), Kopińska, Rędzia, Abambila, Sokołowska, Zieniewicz (80. Domin).

GKS Katowice: Klimek – Zając, Olszewska, Hajduk, Tkaczyk, Misztal (75. Drąg), Turkiewicz, Kłoda, Maciążka, Kozarzewska, Brzęczek (75. Grzegorczyk).