STOMILANKI W EKSTRALIDZE!
Ekstraliga Polska

STOMILANKI W EKSTRALIDZE!

 Stomilanki Olsztyn zagrają w Orlen Ekstralidze Kobiet! Klub ze stolicy Warmii i Mazur zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po wygranym meczu z Bielawianką Bielawa 1:0. To historyczny sukces dla klubu, który powstał w 2011 roku i od początku stawiał na rozwój piłki nożnej kobiet w regionie. Teraz zespół Dariusza Maleszewskiego po raz pierwszy w historii zagra w elicie.

Mecz w Bielawie był decydujący o losach awansu. Jednak drużyna nie chciała niczego pozostawiać przypadkowi i od początku narzuciła swoje tempo gry, lecz Bielawianka dzielnie się broniła. Dopiero w doliczonym czasie gry (93′) Kamila Osajkowska zdobyła decydującego gola. 

Po ostatnim gwizdku sędzi rozbrzmiała wielka radość zawodniczek, sztabu szkoleniowego i kibiców Stomilanek Olsztyn, którzy dopingowali swoją drużynę przez cały mecz. Awans do Ekstraligi to spełnienie marzeń dla klubu, który w ciągu dekady lat zdołał przejść drogę do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. To także efekt ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich osób związanych ze Stomilankami Olsztyn, które mogą liczyć na wsparcie sponsorów, władz miasta i województwa oraz kibiców. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Ekstralidze kobiet!

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!