Stomilanki o krok od Ekstraligi!
I liga Polska

Stomilanki o krok od Ekstraligi!

 Już sobotę, 6 maja, o godzinie 12:00, na stadionie w Bielawie odbędzie się mecz decydujący o awansie do Orlen Ekstraligi. Zmierzą się w nim liderki pierwszej ligi – Stomilanki Olsztyn-z przedostatnią drużyną tabeli – Bielawianką Bielawa.

 Stomilanki Olsztyn są niekwestionowanym faworytem tego spotkania. W dotychczasowych siedemnastu meczach ligowych wygrały aż trzynaście razy, remisując trzy i przegrywając tylko jeden. Mają na swoim koncie 43. punkty i imponującą różnicę bramek aż +40. W poprzedniej kolejce rozgromiły na wyjeździe Ząbkovię Ząbki aż 5:2, pokazując swoją siłę i determinację.

 Bielawianka Bielawa natomiast zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z zaledwie dwunastoma punktami. W siedemnastu meczach odniosła tylko trzy zwycięstwa, przy trzech remisach i dziesięciu porażkach. Ma najgorszą obronę w lidze, tracąc aż 51 goli. W ostatnim meczu uległa u na wyjeździe 1:0 drużynie SWD Wodzisław Śląski.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn w tej rundzie rozgrywek, które odbyło się 30 października 2022 roku w Olsztynie, Stomilanki Olsztyn nie dały szans rywalkom i wygrały aż 8:0. Był to jeden z najwyższych wyników w historii I ligi kobiet.

Stomilanki Olsztyn potrzebują tylko jednego punktu, aby zapewnić sobie awans do Orlen Ekstraligi Kobiet. Bielawianka Bielawa natomiast musi wygrać wszystkie trzy pozostałe mecze i liczyć na porażki rywalek, aby uniknąć spadku do drugiej ligi.

Czy Stomilanki Olsztyn spełnią swoje marzenie o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej? Czy Bielawianka Bielawa zaskoczy wszystkich i uratuje się przed degradacją? 

 

Merry Piotrowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: