[1liga] : SMS i Checz idą w górę, Stomilanki i Skra ze zwycięstwami [Podsumowanie 19. kolejki]
I liga Polska

Checz odbija się od dna, Skra z kolejną wygraną, grad bramek w Ząbkach … za nami 19. Seria gier 1 ligi.

Resovia Rzeszów – Checz Marcus Gdynia 0-1

Dla zespołu z Rzeszowa to pierwsza przegrana u siebie w bieżących rozgrywkach. Dzięki zwycięstwu zespół z Trójmiasta znacznie oddalił się od strefy spadkowej- Checz zajmuje siódmą lokatę z 16 oczkami na koncie. Resovia zaś jest piąta.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła Klaudia Kamińska.

UKS SMS II Łódź- Polonia Środa Wielkopolska 2-0

Po dosyć wyrównanym spotkaniu Łodzianki zdobyły ważne trzy punkty i postawiły krok w kierunku utrzymania. Pod koniec pierwszej połowy wynik spotkania otworzyła Magdalena Dąbrowska. W 60. minucie meczu gospodynie podwyższyły prowadzenie za sprawą Oliwii Bałdygi.

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Skra Częstochowa 1-2

Po zaciętym spotkaniu Skra wygrała szóste spotkanie z rzędu! Podopieczne Patryka Mrugacza wciąż mają szansę na awans do elity. Dubletem popisała się Justyna Matusiak.

Ząbkovia Ząbki – Stomilanki Olsztyn 2-5

W pierwszym niedzielnym spotkaniu ekstraligowego zaplecza Ząbkovia podejmowała u siebie Dumę Warmii. Kibice zgromadzeni przy ulicy Słowackiego zobaczyli aż siedem bramek, z czego trzy padły w pierwszej połowie. W 18 minucie wynik otworzyła Esther Sunday. Przed zakończeniem pierwszej połowy bramki zdobyły jeszcze Kamila Osajkowska oraz Adrianna Rosiak. Po pierwszych 10 minutach drugiej połowy było już 5-0 dla Stomilanek. Bramki zdobyły Gabriela Kędzia i Pola Olender.

Pod koniec meczu Ząbkovia wzięła się za odrabianie strat. Bramki dla zespołu z Mazowsza padły w 68. i 82. minucie. Stomilanki niezmiennie zajmują pierwszą lokatę w tabeli.

SWD Wodzisław Śląski – Bielawianka Bielawa 1-0

Na zakończenie 19. Kolejki Orlen I ligi SWD Wodzisław Śląski podejmował u siebie Bielawiankę Bielawa. Gospodynie wygrały to spotkanie po trafieniu Magdaleny Dragunowicz.

Zespół z Bielawy zajmuje ostatnią lokatę w tabeli, ale różnice punktowe pomiędzy drużynami z dolnej części tabeli są niewielkie. Bielawianka ma 12 oczek na koncie, a siódma Checz 16.

Jedno jest pewne – walka o utrzymanie na zapleczu Ekstraligi dostarczy jeszcze dużo emocji!