Nafciarki górą w hicie kolejki, sensacja w Konstantynowie, horror w Białymstoku [3liga : grupa 1]
III liga Polska

Nafciarki górą w hicie kolejki, sensacja w Konstantynowie, horror w Białymstoku… zapraszamy na krótkie podsumowanie 15. serii gier w I grupie trzeciej ligi.

Kolejarz Łódź- MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0-3

Ostatnia seria gier w tym miesiącu rozpoczęła się w Łodzi, gdzie tamtejszy Kolejarz podejmował Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w ostatnim kwadransie meczu. Dubletem popisała się Daria Dąbrowska.

Dargfil zajmuje szóste miejsce w tabeli, ale ma zaległe spotkanie do rozegrania. Kolejarz zaś jest dziewiąty z dorobkiem trzynastu punktów.

Zawisza Rzgów- Forty Piątnica 0-2

Zespół z Podlasia wrócił na zwycięską ścieżkę. Tym razem Forty pokonały Zawiszę na ich terenie. Obie bramki w tym spotkaniu zdobyła Kamila Lewandowska.

Ekosport Białystok- AKS Zły 3-4

Historia lubi się powtarzać. W zeszłorocznym pojedynku tych ekip AKS wyszarpał wygraną w samej końcówce spotkania. W niedzielę AKS wygrał po równie pasjonującym pojedynku.

Przyjezdne otworzyły wynik spotkania już w 3. minucie. Zaledwie chwilę później było 1-1 za sprawą Justyny Kalinowskiej.

W 44. minucie Białostoczanki wyszły na prowadzenie. Tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu Złe wyrównały.

W 58. minucie Ewelina Łożyńska wyprowadziła zespół gospodyń na prowadzenie. Zbyt długo się nim nie nacieszyły, bowiem minutę później Grażyna Kiryło z AKS-u doprowadziła do wyrównania.

Bramkę na wagę zwycięstwa w 89. minucie zdobyła Klaudia Wiśniewska.

WAP Warszawa- Zamłynie Radom 1-2

Kolejne ciekawe widowisko odbyło się w Ożarowie Mazowieckim, gdzie Warszawska Akademia Piłkarska podejmowała Zamłynie Radom. Tuż przed przerwą wynik spotkania otworzyła Kamila Leśniewska z drużyny przyjezdnych.

Warszawska ekipa doprowadziła do wyrównania w 70. minucie. Autorką trafienia była Weronika Bekker. Decydującą bramkę zdobyła Pani kapitan Zamłynia, Izabela Konobradzka.

Zamłynie awansowało na drugą pozycję w tabeli i traci cztery punkty do pierwszej Wisły. Co ciekawe, mecz z WAP-em był pierwszym wiosennym pojedynkiem, w którym podopieczne Jarosława Gromka straciły bramkę.

Włókniarz Konstantynów Łódzki – LSS Legia Warszawa 2-2

Wynik, jaki padł w Konstantynowie : bez wątpienia możemy nazwać największą sensacją w tej serii gier – w końcu Włókniarki zajmują dziesiątą lokatę, a Legionistki walczą o awans!

Włókniarki całkiem dobrze rozpoczęły rundę wiosenną- nie przegrały jeszcze ani jednego spotkania. Legia zaś zremisowała po raz trzeci w tym roku- wcześniej zremisowały ze Złymi [3-3] i z Polonią [2-2].

Chwilę po pierwszym gwizdku wynik spotkania otworzyła Julia Kotas. Niecałe pół godziny później prowadzenie gospodyń podwyższyła Maja Prusińska. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę kontaktową dla Wojskowych zdobyła Aneta Wasiak.

W 84. minucie bramkę na wagę remisu zdobyła Amanda Moura Pietrzak. Śmiało można powiedzieć, że 29-latka jest dżokerką w talii Jakuba Słoty- w meczu przeciwko Polonii również weszła z ławki i zdobyła bramkę na wagę remisu.

Wisła Płock- Polonia Warszawa 5-0

15. serię gier zakończył hit w Płocku, gdzie tamtejsza Wisła podejmowała Polonię Warszawa. Przed tym spotkaniem Polonia mogła poszczycić się tytułem najlepszej defensywy w lidze. Na chwilę obecną najmniej bramek w całej lidze straciło Zamłynie, bowiem kibice zgromadzeni przy Łukasiewicza 34 byli świadkami pogromu- Nafciarki wbiły rywalkom aż pięć bramek, z czego aż cztery autorstwa Aleksandry Synowiec. 25-letnia napastniczka jest obecnie liderką klasyfikacji strzelczyń.

Wisła umocniła się na pierwszej pozycji w tabeli. Wiślaczki mają przewagę czterech punktów nad drugim Zamłyniem.