Kolejka bez niespodzianek. Pogoń na fali, hattrick Kopińskiej, GieKSa z cennymi punktami [Po 18. kolejce Ekstraligi]

AP Orlen Gdańsk – GKS Górnik Łęczna 0-2

Kolejkę rozpoczął mecz w Gdańsku, gdzie tamtejsze AP podejmowało drużynę wicemistrzyń Polski. Ten mecz był niewątpliwie bardzo ważny dla obu drużyn – Zielono-Czarne potrzebowały zwycięstwa, aby nadal mieć szansę na zdobycie mistrzostwa, natomiast w przypadku remisu lub zwycięstwa gospodyń z Gdańska ich szanse na utrzymanie wzrosłyby.

W 41. minucie Klaudia Fabova wyprowadziła Górniczki na prowadzenie. Asystę zaliczyła Klaudia Miłek, która idealnie dośrodkowała piłkę na głowę słowackiej napastniczki. W 62 minucie było już 2-0 dla Górnika. Bramkę zdobyła Oliwia Rapacka, która zaledwie kilka minut wcześniej zameldowała się na murawie.

Więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Górniczki opuszczają Gdańsk z cennym kompletem punktów i wciąż maja szanse na tytuł mistrzowski.

Czarni ANTRANS Sosnowiec vs WKS Śląsk Wrocław 3-1

Gospodynie wyszły na prowadzenie już w 4. minucie. Julia Maskiewicz chciała podać do golkiperki Śląska, jednak do piłki dopadła Alicja Materek i strzeliła swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

W 40. minucie było 2-0 dla Czarnych. Anna Bocian ,,wypluła’’ przed siebie dośrodkowanie Zuzanny Witek. Na jej nieszczęście w okolicach piątego metra była Zofia Buszewska, która strzeliła bramkę. Pięć minut po zmianie stron gospodynie podwyższyły prowadzenie. Z rzutu karnego trafiła ponownie Zofia Buszewska. Honorową bramkę dla Śląska zdobyła Klaudia Adamek.

Na chwilę obecną Wojskowe zajmują szóstą lokatę z dorobkiem 26 punktów. Czarne plasują się na siódmym miejscu i mają jedno oczko mniej od Śląska.

HydroTruck Radom – GKS GieKSa Katowice 2-3

Patrząc na pozycję w tabeli: w ciemno można było obstawiać wysokie zwycięstwo podopiecznych Karoliny Koch. Na stadionie przy ulicy Narutowicza w Radomiu piłkarki HydroTrucka są nieobliczalne- przekonały się o tym piłkarki TME SMS-u Łódź.

W 25. minucie HydroTruck wyszedł na prowadzenie. W 35. minucie Katowiczanki doprowadziły do wyrównania za sprawą Nicoli Brzęczek. Na początku drugiej połowy Gieksa zadała dwa śmiertelne ciosy i było 3-1. Autorkami bramek były Amelia Bińkowska i Nicola Zając.

W 85. minucie bramkę dla Radomianek zdobyła Amelia Chmura. Końcówka tego spotkania była nerwowa, ale Katowiczankom udało się wywieźć komplet punktów z Radomia. Warto dodać, że ten mecz był dla GKS-u szczególny nie tylko ze względu na zwycięstwo, ale również ze względu na fakt, że był to setny występ tej drużyny w Ekstralidze.

Na meczu była obecna wiceprezydent miasta Radomia Marta Michalska Wilk.

Pogoń DEKPOL Tczew – AZS UJ Kraków 1-2

Dla Jagiellonek to drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonały Pogoń Tczew. Bramki dla przyjezdnych zdobyły Aleksandra Nieciąg i Agnieszka Derus. Bramkę dla Pogoni zdobyła Magdalena Sobal. Dla reprezentantki Polski do lat 19 to 15. Bramka w tym sezonie.

Sportis KKP Bydgoszcz – Pogoń Szczecin 2-4

W Bydgoszczy tamtejszy Sportis podejmował rozpędzoną Pogoń. Bez większego zaskoczenia, trzy punkty zainkasowały Granatowo-Bordowe. Zuzanna Radochońska pojawiła się w podstawowym składzie po raz pierwszy od powrotu do gry.

Zuzanna Radochońska po raz pierwszy zagrała w podstawowym składzie od czasu swojego powrotu do gry. Przypomnijmy, że 20-latka zerwała więzadła krzyżowe w zeszłym roku. Na nudy nie mogliśmy narzekać, bowiem w tym spotkaniu padło aż sześć bramek.

W 9. minucie wynik meczu otworzyła Patrycja Michalczyk. W pierwszej połowie więcej goli już nie zobaczyliśmy, choć Granatowo-Bordowe dominowały i miały kilka niezłych okazji na podwyższenie prowadzenia. Gospodynie dobrze weszły w drugą część meczu- w 51. minucie Paulina Oleksiak trafiła bezpośrednio z rzutu rożnego na 1-1.

Chwilę później podopieczne Roberta Dymkowskiego ponownie wyszły na prowadzenie za sprawą Roksany Ratajczyk. W 57. minucie Karolina Łaniewska zdobyła bramkę na 3-1.

W 85. minucie Natalia Oleszkiewicz rozwiała nadzieje Bydgoszczanek na korzystny wynik. Zaledwie minuty później Agnieszka Glinka ze Sportisu ustaliła wynik spotkania.

Granatowo-Bordowe idą jak burza i zajmują piątą lokatę ze stratą jednego punktu do czwartych Jagiellonek. Sportis zaś jest w bardzo trudnej sytuacji. Bydgoszczanki plasują się na jedenastym miejscu ze stratą dwóch punktów do AP. W najbliższą środę Gdańszczanki rozegrają zaległy mecz z Pogonią Tczew. W przypadku ich zwycięstwa o utrzymanie się w Ekstralidze będzie bardzo trudno.

TME SMS Łódź vs Medyk POLOmarket Konin 4-1

Podobnie jak mecz Sportis – Pogoń, w niedzielne południe rozpoczął się mecz w Łodzi, gdzie tamtejsze TME podejmowało Medyka. Łodzianki miały kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, jednak do przerwy niespodziewanie prowadziły przyjezdne po trafieniu Anny Gawrońskiej.

W drugiej połowie Łodzianki wrzuciły piąty bieg i zaaplikowały rywalkom aż cztery bramki. W 74. minucie wyrównały po trafieniu Dominiki Kopińskiej. Trzy minuty później ta sama zawodniczka wyprowadziła TME na prowadzenie. W 81 minucie Kopińska skompletowała hattricka. 23-letnia napastniczka jest obecnie najlepszą strzelczynią w lidze- ma 19 trafień na koncie. W 87 minucie wynik spotkania ustaliła Anna Rędzia.

TME wciąż zajmuje pierwszą lokatę w tabeli. Medyk zaś nie może być jeszcze pewny, pomimo porażek innych ekip walczących o ligowy byt. Tak jak już wspomniałam, w środę AP zagra z Pogonią. Jeśli AP wygra, zepchnie zespół z Wielkopolski na dziesiąte miejsce w tabeli.