Za wysokie progi
Kadra A Reprezentacje Świat

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarki reprezentacji Holandii zdecydowanie pokonały Polskę 4:1 na Stadionie Sparty Rotterdam.

Jedynego gola jeszcze w pierwszej połowie zdobyła Ewa Pajor, która dobiła strzał Weroniki Zawistowskiej. Jeszcze przed przerwą  Lieke Martens nabiła Małgorzatę Grec, która nieszczęśliwie pokonała Kingę Szemik plecami.

Po zmianie stron to podopieczne  Andriesa Jonkera były zdecydowanie lepsze i to one miały pomysł i patent na grę. Szybko podwyższyła  Beerensteyn. W 76. minucie dośrodkowanie Victorii Pelovej wyłapała Beerensteyn, dając Martens czyste pole i gola na 3:1.  Dzieła wykończyła Jill Roord ustalając wynik spotkania na 4:1.

11 kwietnia 2023, 20:00 – Rotterdam (Sparta Stadion Het Kasteel)
Holandia vs Polska 4:1
Małgorzata Grec 43 (s), Lineth Beerensteyn 52, Lieke Martens 76, Jill Roord 83 – Ewa Pajor 32

POLSKA: 1. Kinga Szemik – 17. Zofia Buszewska, 7. Małgorzata Mesjasz, 5. Małgorzata Grec, 2. Martyna Wiankowska (86, 13. Klaudia Lefeld) – 19. Natalia Padilla-Bidas (86, 23. Kayla Adamek), 6. Sylwia Matysik, 3. Natalia Wróbel (64, 8. Kinga Kozak), 11. Tanja Pawollek, 10. Weronika Zawistowska – 9. Ewa Pajor.