Ostatni krok we wtorek z Serbkami. Po awans … pierwszy od piętnastu lat!
#WU19 Euro U17, U19 Publicystyka Reprezentacje Świat

Ostatni krok we wtorek z Serbkami. Po awans … pierwszy od piętnastu lat!

   W życiu swoje szanse należy należycie wykorzystywać. Czasem, gdy są różnice nie do pokonania, szansę trzeba chwytać. Tak też mam nadzieję: będzie jutro w południe, kiedy to nasza kadra U19 podejmie w ostatnim meczu Serbię.

By awansować, dalej trzeba pokonać Serbki lub zremisować i liczyć na remis, lub równolegle odbywającym się starciu Szwajcarii i Czeszek. Transmisja spotkania Polek na kanale Youtube Łączy Nas Piłka TV. 

We wcześniejszych spotkaniach Polki bezbramkowo zremisowały bezbramkowo ze Szwajcarią i pokonały 6:1 Czeszki. 

 Jak dotąd kadra U19 zagrała w turnieju finałowym tylko raz … piętnaście lat temu. W roku 2007 kadra pod wodzą selekcjonera Roberta Góralczyka awansowała do turnieju na Islandii. W drugiej rundzie w Walii mieliśmy podobny klimat, bo najpierw Polki pokonały 4:0 Walię, potem padł bezbramkowy remis z Finkami, a wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim meczu z Rosją. Wtedy to po obronionym karnym Anny Bocian i golu Natalii Czernielewskiej awansowaliśmy dalej. 

W finałach niestety trafiliśmy do silnej grupy z Anglią, Hiszpanią i Francją. Zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. Remisując tylko 1:1 … z późniejszymi finalistkami z Anglii. W wielkim finale przegrały one 0:2 z Niemkami. 

 

KADRA U19 NA EURO 2007 : 

Anna Bocian, Karolina Klabis – Emilia Bezdziecka, Natalia Chudzik, Symela Ciesielska, Natalia Czernielewska, Katarzyna Daleszczyk, Natasza Górnicka, Marzena Grzelińska, Katarzyna Jackowska, Anna Królikowska, Katarzyna Krupa, Dominika Machnacka, Magdalena Mateńko, Justyna Polak, Katarzyna Sołtys, Agata Tarczyńska, Anna Tymińska.

Joanna Kalinowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: