Ekstraligowe kadrowiczki : raport z pierwszej kolejki zmagań towarzyskich
Euro U17, U19 Świat

W pierwszym tygodniu przerwy reprezentacyjnej na arenie międzynarodowej zobaczyliśmy kilka piłkarek, które na co dzień występują w Orlen Ekstralidze.

W reprezentacji Polski (wygrana 2:1 w Łodzi z Kostaryką) wystąpiły cztery piłkarki, które grają w Ekstralidze.

• Klaudia Lefeld (Górnik Łęczna) : 90. minut
  • Anna Zapała (AZS UJ Kraków), Klaudia Jedlińska (SMS): 45. minut
  • Zofia Buszewska (Czarni ANTRSNS Sosnowiec) : 15. minut

Dwa spotkania w bieżącym tygodniu rozegrała również reprezentacja do lat 19. W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do ME podopieczne Katarzyny Barlewicz bezbramkowo zremisowały ze Szwajcarią.

W tym spotkaniu wystąpiło osiem piłkarek, które na co dzień występują w Orlen Ekstralidze :

• Magdalena Sobal, Kinga Seweryn, Oliwia Domin, Oliwia Bałdyga, Urszula Onoszko : 90′
  • Katja Skupień- 63’
  • Julia Jędrzejewska, Kinga Wyrwas – 23’

W sobotnim pojedynku Biało-Czerwone rozgromiły reprezentację Czech 6-1. W tym spotkaniu zobaczyliśmy osiem zawodniczek z Orlen Ekstraligi, a trzy piłkarki występujące w klubach z elity wpisały się na listę strzelczyń.

• Magdalena Sobal – 90’ i hat-trick
  • Oliwia Domin – 90’ i asysta
  • Milena Kazanowska, Oliwia Bałdyga, Kinga Seweryn – 90’
  • Julia Jędrzejewska – 82’ i gol
  • Kinga Wyrwas – 60’
  • Katja Skupień – 30’ i gol

W tym tygodniu reprezentacja do lat 17 zagrała dwumecz z Estonią. W środę Polska wygrała 6-0, a jedną z bramek zdobyła piłkarka Górnika Łęczna, Anna Gliszczyńska. W drugim meczu zobaczyliśmy jeszcze więcej goli – podopieczne Marcina Kasprowicza wygrały z Estonią aż 8-0.

W tym spotkaniu zobaczyliśmy aż dziesięć piłkarek z Ekstraligi. Dwie z nich wpisały się na listę strzelczyń: Paulina Guzik – dwie bramki, a Inez Sikora – bramka. Zagrały również: Monika Poniedziałek, Sandra Urbańczyk, Zuzanna Grzywińska, Zuzanna Witek, Klaudia Kiełczewska, Wiktoria Sroka, Anna Gliszczyńska, Martyna Bartczak.

Reprezentacja Grecji zremisowała 1-1 z Chorwacją. Grigoria Pouliou i Nikoletta Pitsiou (obie Medyk) nie wystąpiły w tym meczu.

Reprezentacja Słowacji po zaciętym boju uległa Finlandii 1-0. Klaudia Fabova (Górnik) weszła na boisko w 72 minucie, natomiast Andrea Horvathova (Czarni) zagrała pełne 90. minut.

Reprezentacja Łotwy z Karliną Miksone i Anastaziją Rocane (obie Medyk) w składzie przegrała 1-0 z Kosowem.

Cały mecz w barwach Białorusi z Rosją zagrała Hanna Sas z Czarnych Sosnowiec.