Finalissima dla Anglii [wideo]
Reprezentacje Świat

Po pasjonującym spotkaniu finałowym na Wembley przed zgromadzonymi na trybunach 83 132 kibicami reprezentacja Anglii pokonała po karnych Brazylię i sięgnęła po pierwszą w historii kobiecą Finalissimę.

Anglia objęła prowadzenie po dwudziestu trzech minutach. Ella Toone zdobyła gola na 1:0 po podaniu Lucy Bronze. Zdecydowanie to angielskie piłkarki przeważały, sytuacja odwróciła się w drugiej połowie. Brazylia włączyła się do gry i podopieczne Wiegman cofnęły się, co stworzyło wiele brazylijskich okazji.

Gol na 1:1 ostatecznie padł w doliczonym czasie gry. Wyrównała Andressa Alves, co oznaczało – rzuty karne.

W nich Toone nie wykorzystała swojej jedenastki, po czym Mary Earps obroniła rzut karny Tamires. Następnie Rafaelle Souza uderzył w poprzeczkę, po czym Alex Greenwood i Chloe Kelly pewnie wykorzystały swoje szanse.

Anglia : Earps; Bronze, Williamson, Greenwood, Carter; Stanway, Walsh, Toone; James (Kelly 74), Russo (Daly 74), Hemp (Robinson 88)

Brazylia : Letícia; Lauren (Andressa Alves 46), Kathellen, Rafaelle, Tamires; Antonia (Gabi Nunes 87), Ary (Fernanda 87), Luana (Duda Francelino 69), Kerolin; Zaneratto (Adriana 46), Geyse