[3 Liga] : Wybudziła się ze snu. Podsumowanie 12. kolejki grupy pierwszej
III liga Polska

Za nami pierwsza seria gier trzeciej ligi w tym roku. Na nudy nie mogliśmy narzekać – sześć z siedmiu drużyn walczących o czołowe miejsca w tabeli zagrało między sobą.

Forty Piątnica – Polonia Warszawa 0-3

Na inaugurację rundy wiosennej Forty mierzyły się u siebie z wiceliderem tabeli- z warszawską Polonią. Ekipa ze stolicy wygrała 3-0 po dwóch bramkach Marty Kaczmarczyk i jednym trafieniu Beaty Cabaj.

Legia Ladies  AKS Zły 3-3

Można by rzec, że w sobotę była powtórka z sierpniowego spotkania- wówczas po równie zaciętym pojedynku Legionistki w ostatnich minutach wyszarpały zwycięstwo [4-3].

Jednak przy Łazienkowskiej ekipy ze stolicy podzieliły się punktami. Legia traci trzy punkty do pierwszej Wisły.

Zamłynie Radom – Ekosport Białystok 4-0

W Radomiu bez zaskoczenia- tamtejsze Zamłynie pokonało Ekosport Białystok, który zajmuje dziesiątą lokatę w tabeli.

Zawisza Rzgów – Włókniarz Konstantynów Łódzki 1-4

W niedzielne popołudnie w Rzgowie zmierzyły się ze sobą dwa ostatnie dwa zespoły w tabeli, czyli tamtejsza Zawisza i Włókniarz Konstantynów Łódzki. Przyjezdne dość szybko objęły prowadzenie i już w pierwszej połowie zdobyły trzy bramki. Tuż przed przerwą straciły bramkę na 3-1.

Druga połowa to zdecydowana dominacja Włókniarek. Warto wspomnieć, że w dniu meczowym swoje urodziny obchodził trener Włókniarza – Tomasz Wdówka.

WAP Warszawa – Kolejarz Łódź 6-2

Pojedynek zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli. Kibice zgromadzeni na stadionie w Ożarowie Mazowieckim zobaczyli aż osiem bramek. Dubletem popisała się Eliza Domańska, a po jednym golu zdobyły: Weronika Bekker, Patrycja Poboży, Wiktoria Różycka i Agnieszka Suchenia.

Co ciekawe, Łodzianki miały aż trzy rzuty karne- nie strzeliły ani jednego. Dwa razy piłkarki przyjezdnych, a jedną jedenastkę obroniła bramkarka WAP-u.

Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Wisła Płock 1-5

Kolejkę zakończył mecz w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie tamtejszy Dargfil mierzył się z liderującą Wisłą Płock. Do przerwy był wynik na styku- przyjezdne prowadziły 2-1 po bramkach Darii Kusej i Oliwii Stasińskiej. W drugiej części spotkania Nafciarki dominowały i tworzyły sobie sporo okazji bramkowych.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5-1 dla drużyny gości. Wisła zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z 28 punktami na koncie.