Zarżnięty hit ! W sobotę mecz Bayern vs Wolfsburg
Frauen Bundesliga Ligi Publicystyka Świat

Zarżnięty hit ! W sobotę mecz Bayern vs Wolfsburg

foto: DFB

  Chciałbym was tym tekstem zaprosić na sobotni hit we Frauen-Bundesliga. W Monachium Bayern podejmie Wolfsburg. Dwie wielkie firmy nar Renem, dwie wspaniale drużyny. Tego nie zrobię.

Jestem strasznie poirytowany polityką klubie w Niemczech, nie wszystkich oczywiście, bo są i wyjątki, ale Bayernowi to się dostanie…

Rzućmy okiem na tabelę:

 

 Bez wątpienia hit się szykuje i piłkarska uczta dla fanów. Do tego jest to jedyne spotkanie w sobotę. Męska liga nie gra, kadra Niemiec rozgrywa towarzyskie spotkanie. To już jest sporo argumentów, aby marketingowo rozegrać to po mistrzowsku. Ale, ale… Spójrzmy, jak poszło niemieckim klubom w środku tygodnia w UWCL:

We wtorek Bayern ograł na Allianz Arsenal, dzień później PSG przegrało u siebie z Wolfsburgiem. Ponad 10000 kibiców na Allianz zobaczyło 1/4 finału kobiecej Ligi Mistrzyń! Słowo klucz Allianz.

Idę dalej otwieram stronę Bayernu i widzę taki nagłówek:

Spitzenspiel wyprzedane w rekordowym czasie! Ludzie, co to będzie za mecz, pełny stadion! Wchodzę wobec a artykuł i rzygać mi się chce:

Bayern sobie wymyślił, że taki mecz rozegrają na kampusie. Co to znaczy po lidzku? Nie stadion, a stadionik na 2500 ludzi! (śmiech)!

Rozumiecie to? Bo ja nie. Jak można ku*wa taki mecz rozegrać na stadioniku akademii, gdy w Niemczech trwa boom na piłkę kobiecą i frekwencję można podbić, robiąc niewiele? Wystarczyło wykorzystać wolną tego dnia Allianz i poszłoby lekko 30000 wejściówek! 2500 biletów sprzedano w 30 minut!

 Nie rozumiem myślenia w monachijskim klubie, bo logiką tego nie nazwę. UWCL rozegrano na dużym stadionie, mając możliwość cztery dni później pobić rekord frekwencji w historii klubu, ligi, po prostu grając na Allianz, nie robiąc nic z marketingu nawet, to oni podcinają skrzydła całej lidze.

Żal patrzeć już na to, co wyrabiają osoby decyzyjne w piłce kobiecej. Może, zanim zaczniemy wymagać profesjonalizmu w lidze, wysokich umów sponsorskich skupmy się na podstawach i niech osoby takie jak w Bayernie, które zdecydowały o tym, gdzie zostanie rozegrane dobitnie spotkanie : zostaną dożywotnie odsunięte od piłki nożnej. Skoro środowisko piłkarskie samo zarzyna gęś znosząca złote jajka, to ja nie mam siły i ochoty walczyć i promować piłki kobiecej.

 Tym jednym meczem Bayern mógłby wskoczyć na sam szczyt, dogonić, a nawet wyprzedzić Eintracht Frankfurt. Zrobić wielką reklamę sobie, Wolfsburgowi, niemieckiej piłce. Zamiast 25000-30000 widzów, mecz zobaczy na żywo 2500. Dla mnie to szczyt żenady, wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Wojciech Janiuk

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: