To była kolejka niespodzianek. Jeszcze będzie ciekawie
I liga Polska

Piętnasta seria gier w Orlen Pierwszej Lidze dobiegła końca, zatem czas rzucić okiem na to, co wydarzyło się na zapleczu Ekstraligi.

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Ząbkovia Ząbki 8-3

Kolejkę rozpoczęliśmy gradem goli w Jelnej – tamtejsza Trójka pokonała aż 8-3 Ząbkovię Ząbki. Wszystkie trzy bramki dla drużyny z Mazowsza zdobyła Milena Prochowska.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że jest to drugi najwyższy wynik w bieżących rozgrywkach. Najwięcej bramek w tym sezonie padło… również w Jelnej, kiedy to Trójka pokonała UKS II Łódź 14-1.

Rekord Bielsko-Biała – UKS SMS II Łódź 5-0

Przekonujące zwycięstwo wiceliderek. W pierwszej połowie padły dwie bramki- obie autorstwa Katarzyny Moskały. W drugiej części spotkania Rekordzistki nie zwalniały tempa i wbiły rywalkom jeszcze trzy bramki. Dzięki wygranej Bielszczanki zrównały się dorobkiem punktowym ze Stomilankami – mają na koncie 33. oczka. Sytuacja Łodzianek nie wygląda kolorowo- mają zaledwie 9. oczek na koncie, podobnie jak Bielawianka i Zabkovia. Walka o utrzymanie na zapleczu elity zapowiada się pasjonująco.

SWD Wodzisław Śląski – Polonia Środa Wielkopolska 0-1

W pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, głównie dzięki świetnym interwencjom bramkarki Polonii, która dwukrotnie popisała się spektakularnymi paradami. W drugiej części spotkania gra toczyła się raczej na połowie przyjezdnych, ale dzięki bardzo dobrze zorganizowanej defensywie Polonii przez dłuższy czas nie zobaczyliśmy żadnych bramek. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Katarzyna Ciesiółka.

Resovia – Stomilanki Olsztyn 1-1

Kolejna niespodzianka miała miejsce w Rzeszowie, gdzie tamtejsza Resovia zremisowała ze Stomilankami Olsztyn. Dla Dumy Warmii jest to druga strata punktów pod rząd, jednak mimo to wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Wynik otworzyła Aleksandra Misiak z Resovii, a bramkę dla drużyny gości zdobyła Alicja Sokołowska.

Skra Częstochowa – Bielawianka Bielawa 3-1

15. kolejkę zakończyliśmy w Częstochowie meczem tamtejszej Skry z Bielawianką Bielawa. Ledwo rozpoczął się mecz, a gospodynie wyszły na prowadzenie. Natalia Liczko wykorzystała dośrodkowanie Svietlany Kohut z lewego skrzydła. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy prowadzenie Skry podwyższyła Justyna Matusiak. W 61. minucie trzecią bramkę dla Skry zdobyła Justyna Chudzik. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla drużyny gości zdobyła Karolina Tylak.

Zwycięstwo Skry można uznać za rewanż za wrześniową porażkę- 10 września po zaciętym pojedynku Bielawianka wygrała u siebie 2-1.