Łódzkie Blokerki obroniły tytuł mistrzyń Polski w siatkonodze.
Polska

Łódzkie Blokerki obroniły tytuł mistrzyń Polski w siatkonodze.

 IV Mistrzostwa Polski Kobiet w Siatkonodze – Rzgów 2023 dostarczyły kibicom mnóstwo adrenaliny. Finałowy mecz Blokerek z Zawiszą Rzgów był solidną dawką futnetu na najwyższym światowym poziomie. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, a raz na drugą stronę. Gra obfitowała w efektowne ataki i bloki, a precyzja przyjęć i rozegrań oraz dyscyplina taktyczna potwierdzały, że oglądamy w akcji topowe zawodniczki futnetu.

Do rozstrzygnięcia finału potrzebna była maksymalna liczba setów. W decydującym piątym secie, zawodniczki Blokers Łódź wykazały więcej zimnej krwi i to one sięgnęły po złoto.
Wcześniej niewiele brakowało do tego, by obrończyń tytułu w ogóle nie było w finale. W półfinałowym pojedynku łodzianki przegrywały już 0:2 z drużyną Sand Winners Team, ale potrafiły się podnieść i wyprowadzić mecz na 3:2.

Drużyna Sand Winners Team złożona z zawodniczek, które w futnet z sukcesami grały wcześniej w różnych drużynach, ale jeszcze większe sukcesy odnoszą w innych sportach. Wiktoria Kaczmarek i Dagmara Suskiewicz, to klubowe mistrzynie świata w beachsoccerze, Paulina Łężak to wicemistrzyni świata w teqballu, w teqball z sukcesami gra również Agnieszka Rybicka.
To właśnie Sand Winners Team stanęły na trzecim stopniu podium. W meczu o brąz pokonując jedną z rewelacji turnieju, drużynę WypiszWymalujFutnet, czyli WWF Łódź, w stosunku 3:1.
 MVP turnieju została wybrana Angelika Puchalska (Blokers Łódź). Na miano najlepszej zawodniczki mistrzostw zasługiwała w zasadzie każda z zawodniczek grających w finale, ale to popularna “Puchi” w decydującym piątym secie przeważyła losy meczu.
Warto nadmienić, że cały turniej, od pierwszego gwizdka do zgaszenia światła na hali, rozgrywany był w świetnej sportowej atmosferze, pełnej szacunku i sympatii do rywalek oraz sędziów. Dziewczyny pokazały po raz kolejny, że w sporcie jest miejsce na pozytywne emocje. FUTNET ⚽️ = FAIR PLAY 🤍
Transmisję z fazy pucharowej mistrzostw można obejrzeć na kanale YouTube Polskiego Futnetu: https://www.youtube.com/@polskifutnet
KLASYFIKACJA
1. Blokers Łódź
2. Zawisza Rzgów
3. Sand Winners Team
4. WWF Łódź
5-8. Atom Futnet
5-8. Astoria Szczerców Junior
5-8. KS Messiaki Raszyn
5-8. Chrobry Głogów
NAGRODY INDYWIDUALNE
MVP: Angelika Puchalska (Blokers Łódź)
VICE MVP: Ola Kurczewska (Zawisza Rzgów)
II VICE MVP: Andżelika Błoch (Blokers Łódź)
Najlepsza serwująca: Agnieszka Jarczak (Zawisza Rzgów)
Najlepsza smeczerka: Angelika Puchalska (Blokers Łódź)
Najwszechstronniejsza zawodniczka: Ewa Tyll (Zawisza Rzgów)
Najlepsza blokująca: Wiktoria Kaczmarek (Sand Winners Team)
Najlepsza przyjmująca: Paulina Łężak (Sand Winners Team)
Najlepsza rozgrywająca: Diana Maciaszczyk (Blokers Łódź)
Najlepsza singlistka: Ola Kurczewska (Zawisza Rzgów)
Zwyciężczynie ZINA Futnet Challenge: Sand Winners Team

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!