[#1liga] : Stomilanki powiększyły przewagę, niespodzianka w Rzeszowie, 5:5 w Ząbkach! [Podsumowanie 12. kolejki]
Polska

Z zimowego snu wybudziła się też Orlen Pierwsza Liga Kobiet. Za nami niespodzianka w Rzeszowie czy horror w Ząbkach. W skrócie: nie można narzekać na nudę!

Dwunastą kolejkę ekstraligowego zaplecza rozpoczęło spotkanie Resovii z Rekordem Bielsko-Biała. Do przerwy Rzeszowianki prowadziły 1-0. Już w 10. minucie meczu do siatki trafiła Katarzyna Czyż. W 66. minucie Rekordzistki miały rzut karny, ale jedenastkę obroniła Alicja Barszcz. W 75. minucie prowadzenie Rzeszowianek podwyższyła Karolina Bednarz. Ta sama piłkarka ustaliła w samej końcówce meczu wynik tego boju. Co ciekawe, właśnie Bednarz obchodziła 25 lutego urodziny. Trzeba przyznać, że ta piłkarka dostała wspaniały prezent urodzinowy! Resovia dzięki wygranej traci tylko trzt punkty do drugiej lokaty premiowanej awansem do Ekstraligi.

O 14 rozpoczęły się dwa spotkania: Polonia Środa Wielkopolska – Bielawianka Bielawa i Ząbkovia Ząbki – Checz Marcus Gdynia. W tym pierwszym raczej bez niespodzianki- Polonia wygrała 2-0. Natomiast w meczu na dole tabeli padł remis 5-5. Po pierwszych 45 minutach gospodynie prowadziły 5-1, ale piłkarki Marcusa odrobiły straty. Przed tym spotkaniem Marcus i Ząbkovia zajmowały ostatnie dwie lokaty. Dzięki podziałowi punktów w tym spotkaniu Ząbkovia wyprzedziła Bielawiankę. Zespoły te mają tyle samo punktów [9], ale Ząbkovia jest wyżej ze względu na lepszy bilans bramkowy,, a na dodatek Ząbkovia pokonała Bielawiankę w bezpośrednim pojedynku.

W meczu na szczycie Stomilanki Olsztyn pokonały 1-0 Skrę Częstochowa. Bramkę dla liderek tabeli strzeliła Wiktoria Skrzypińska. Duma Warmii ma już pięć punktów przewagi nad drugim Rekordem. SWD Wodzisław Śląski pokonał 3-2 UKS Staszówkę Jelna i wysunął się na trzecią lokatę w tabeli.