Dobry mecz ze Szwajcarią … Gol Pajor. Znów remis
Kadra A Reprezentacje Świat

21 lutego o godzinie 16 rozpoczęło się drugie spotkanie reprezentacji Polski w 2023 roku. Biało-Czerwone zremisowały 1-1 ze Szwajcarią w Marbella Football Center.

Pierwsza okazja na zdobycie gola przez Szwajcarki nadarzyła się w 14. minucie. Meriame Terchoun wbiegła w pole karne i oddała strzał, który obroniła Kinga Szemik.

W 21. minucie Ewa Pajor miała świetną okazję na zdobycie bramki. Po błędzie Violi Calligaris nasza snajperka dopadła do futbolówki, ale uderzyła obok bramki.

Cztery minuty później polska snajperka stanęła przed kolejną bardzo dobrą okazją na otworzenie wyniku- ponownie po błędzie Calligaris.

W pierwszych dwudziestu pięciu minutach to podopieczne Niny Patalon przeważały na boisku. W późniejszych minutach tego spotkania to Helwetki przejęły inicjatywę.

W 46. minucie Szwajcarki były bliskie zdobycia bramki, ale dwukrotnie podopieczne Niny Patalon przed stratą bramki uratowała Kinga Szemik.

W 56. minucie podopieczne Inki Grings miały kolejną okazję na zdobycie bramki. Reprezentantka Szwajcarii oddała strzał zza ,,16’’, ale po raz kolejny świetną interwencją popisała się Kinga Szemik.

W 65. minucie Helwetki miały stuprocentową okazję na otworzenie bramki. Ana- Maria Crnogorcević dograła do Fabienny Humm, ale na szczęście dla Biało-Czerwonych piłkarka FC Zurichu nie trafiła w bramkę.

W 70. minucie wynik otworzyła Ewa Pajor. Sylwia Matysik podała z naszej połowy do Pajor, która jako jedyna była obecna na połowie Helwetek. Polska snajperka wpadła w pole karne i zdobyła pierwszą bramkę dla reprezentacji Polski w 2023 roku.

Niestety, ale Biało-Czerwone nie nacieszyły się prowadzeniem zbyt długo. W 78. minucie meczu Helwetki wyrównały. Julia Stierli uderzyła głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

W 92. minucie nasza reprezentacja miała piłkę meczową. Małgorzata Mesjasz główkowała po dośrodkowaniu Weroniki Zawistowskiej z rzutu rożnego, ale Szwajcarki wybiły piłkę z linii bramkowej.

21 lutego 2023, 16:00 – La Quinta (Marbella Football Center)
Polska vs Szwajcaria 1:1
Ewa Pajor 70′ – Julia Stierli 78′

Polska: Kinga Szemik – Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Małgorzata Grec, Martyna Wiankowska – Kayla Adamek,  Adriana Achcińska (64′ Kinga Kozak), Tanja Pawollek, Natalia Wróbel (46′  Klaudia Lefeld),  Natalia Padilla-Bidas (72′  Weronika Zawistowska) – Ewa Pajor.