Druga kolejka Pintar Cupu za nami [WIDEO]
Reprezentacje Świat

Druga kolejka Pintar Cupu za nami. Szkocja pokonała Filipiny, a Islandia zremisowało bezbramkowo z Walią.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie miała zbyt wielu klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Wynik spotkania w 39. minucie otworzyła Lauren Davidson po dograniu Christy Grimshaw.

W 52. minucie Grimshaw stanęła przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Martha Thomas podała do piłkarki Milanu, która była już w polu karnym, ale po jej uderzeniu piłka minimalnie minęła słupek. Chwilę pózniej Szkotki strzeliły bramkę na 2-0. Rachel Corsie wykorzystała perfekcyjne dośrodkowanie Caroliny Weir z rzutu rożnego. Jedyną bramkę dla Filipinek bezpośrednio z rzutu wolnego zdobyła Meryll Abrahamsen.

W drugim meczu drugiej kolejki hiszpańskiego turnieju Islandia grała z Walią. W tym spotkaniu nie zobaczyliśmy żadnych bramek.

Pierwsza dobra okazja na zdobycie bramki miała miejsce w 9. minucie. Zdawało się, że Jess Fishlock ma wystarczająco dużo miejsca na oddanie strzału, ale zdecydowała się dograć do Rachel Rowe. Jednak uderzenie piłkarki Reading przeleciało nad poprzeczką.

W 34. minucie Walijki stanęły przed kolejną niezłą okazją na otworzenie wyniku. Angharad James dograła do Rachel Rowe, ale Cecila Runarsdottir obroniła jej strzał.

Mecz był dość wyrównany, ale to Walia miała więcej sytuacji bramkowych.