[U16] : Pewna wygrana reprezentacji Polski
#WU17 Reprezentacje

W pierwszym meczu turnieju UEFA Development U16 w Portugalii nasza kadra U17 pod wodzą selekcjonera Marcina Kasprowicza pokonała 3:0 swoje rówieśniczki z Liechtensteinu. Gole w pierwszej połowie zdobyły Iga Witkowska i Aleksandra Kuśmierczyk z rzutu karnego, a w drugiej połowie wynik ustaliła Ada Butwicka.

Polki były stroną zdecydowanie przeważającą, zaliczając piętnaście okazji bramkowych i aż trzy razy obijając poprzeczkę przeciwniczek.

W drugim meczu Portugalia pokonała Szkocję 2:1. W sobotę o godzinie 18:00 zagramy w Luso właśnie z gospodyniami. Z tego spotkania zaplanowano transmisję na portalu YouTube. Turniej zakończymy we wtorek meczem ze Szkocją

Iga Witkowska 24, Aleksandra Kuśmierczyk 31 (k) i Ada Butwicka 89

Polska: Zofia Kwiatkowska – Magda Piekarska (63. Katarzyna Musiałowska), Ada Butwicka, Iga Witkowska (63. Alicja Bednarek), Kinga Klimczak (63. Oliwia Łapińska), Anna Skrzypczyk (46. Krystyna Flis), Nikola Młynek (46. Katarzyna Matuszczyk), Aleksandra Kuśmierczyk, Anna Bucholc (46. Weronika Araśniewicz), Nina Abe (46. Aisha Nsangou), Oliwia Związek (46. Julia Ostrowska).