Mundial Reprezentacje Świat

Znamy oficjalną piłkę Mistrzostw Świata !

 Na pół roku przed startem Mistrzostw Świata w Australii i Nowej Zelandii (20 lipca do 20 sierpnia) zaprezentowano oficjalną piłkę turnieju : „Oceaunz”! Została ona zaprojektowana przed Adidasa i zainspirowana wyjątkowymi naturalnymi krajobrazami dwóch krajów gospodarzy.

Jest wizualnym ukłonem w stronę rozległych gór Aotearoa w Nowej Zelandii i połączenia Australii z Oceanem Indyjskim.
Są to święte miejsca dla krajów obu gospodarzy. Piłka zawiera projekty aborygeńskiej artystki Chern’ee Sutton i maoryskiej artystki Fiony Collis.

  „Oceaunz” odzwierciedla związek i wspólny wysiłek Australii i Nowej Zelandii jako gospodarzy Mistrzostw. Wykorzystuje tę samą połączoną technologię, którą można było zobaczyć w Katarze podczas Mistrzostw Świata 2022. Ta dostarcza dokładnych danych z piłki, które są udostępniane sędziom VAR w czasie rzeczywistym. Wraz z danymi dotyczącymi pozycji zawodnika i zastosowaniem sztucznej inteligencji, innowacyjna technologia połączonej piłki przyczynia się do półautomatycznego systemu FIFA.

 Wszystko zawiera dwie innowacyjne technologiczne nowinki :  'CTR-Core” to innowacyjny rdzeń umieszczony wewnątrz piłki, który ma na celu poprawę precyzji i spójności, sprzyjając szybkiej i precyzyjnej grze, zachowując w jak największym stopniu kształt i powietrze; oraz  „Speedshell” poliuretanowa skóra piłki ma mikro- i makro-tekstury oraz nowy 20-panelowy kształt, poprawiający aerodynamikę; i pokrewnej technologii, jako system zawieszenia pośrodku kulek i stabilizuje czujnik ruchu 500 Hz IMU (inercyjna jednostka miary), dostarczając bezprecedensowych informacji o wszystkich elementach ruchu piłki. Czujnik zasilany jest akumulatorem, który można ładować indukcyjnie.

 

 

JanekF

Exit mobile version