[POLKI ZA GRANICĄ: Bramki Pawollek oraz Balcerzak, Mesjasz w jedenastce kolejki.
Polki na Świecie Publicystyka Świat

Po raz kolejny przyjrzymy się poczynaniom Polek na arenie międzynarodowej. W Niemczech czekał nas ponownie polski pojedynek między Eintrachtem Tanji Pawollek, a Turbine Potsdam Martyny Wiankowskiej. We Francji zaś Dijon Małgorzaty Grec podejmowało Stade Reims Kingi Szemik.

ANGLIA
W 54. minucie na murawie w barwach Tottenhamu zameldowała się Nikola Karczewska. Nie pomogła ona jednak swej drużynie w odrobieniu strat i Polka wraz z koleżankami musiały uznać wyższość West Hamu 0:2.

FRANCJA
Fleury 91, w którym 72 minuty zagrała Ewelina Kamczyk, pokonało u siebie Bordeaux 2:0. Z poziomu ławki rezerwowych cieszyć się mogła z wygranej także Kinga Szemik. Jej Stade Reims rozgromiło Dijon 4:0. W barwach pokonanych cały mecz rozegrała Małgorzata Grec.

HISZPANIA
Po raz kolejny Huelvę w doliczonym czasie gry uratowała Patrycja Balcerzak. Polka, która na placu gry pojawiła się w 61. minucie, swoim trafieniem zapewniła wyjazdową wygraną nad Villarreal 3:2.

NIEMCY
W otwierającym kolejkę spotkaniu Eintracht Frankfurt pewnie pokonał Turbine Potsdam 3:0. Kapitankami obu zespołów były rzecz jasna Tanja Pawollek, która otworzyła wynik spotkania oraz Martyna Wiankowska. Obie spędziły na murawie pełne 90 minut. Nie inaczej sytuacja miała się w Koeln, gdzie gospodynie z Adrianą Achcińską w wyjściowym składzie zremisowały bezbramkowo z Freiburgiem. Szansy na poprawienie dorobku bramkowego nie miała m.in. Ewa Pajor, przesiedziawszy cały mecz z SV Meppen (3:0) na ławce rezerwowych.

SZKOCJA
Choć nie mieliśmy okazji śledzić rozgrywek ligowych w Szkocji, rozgrywano finał
Sky Sports Cup, w którym brały udział zawodniczki Hibernian. Jednak w ich barwach z ławki rezerwowych nie podniosła się bramkarka, Daniela Kosińska. Po trofeum ostatecznie sięgnęły piłkarki Rangers FC, wygrywając 2:0.

WŁOCHY
W pełnym wymiarze czasowym dla AC Milan zagrała Małgorzata Mesjasz. AC Milan skromnie pokonał na wyjeździe Sassuolo 1:0, a występ Polki został doceniony, bowiem znalazło się dla niej miejsce w XI kolejki Serie A. Wciąż do składu Pomigliano nie powróciła Katarzyna Konat. Jej koleżanki nie sprostały Interowi, przegrywając 1:2.