Szwedzka krajowa kadra na Algarve
Świat

Szwedzka krajowa kadra na Algarve

 Powrót legendy, posiłki z NWSL i zimowe urlopy dla piłkarek Rosengård – tak w największym skrócie można podsumować kluczowe momenty wtorkowej konferencji szwedzkiego selekcjonera. O ile jednak w temacie powołania dla nieobecnej w ostatnich miesiącach Hedvig Lindahl trudno doszukiwać się większych kontrowersji, o tyle gorące dyskusje na linii Peter Gerhardsson – Therese Sjögran wzbudziły niemało kontrowersji. Jedni konsekwentnie stali na stanowisku, że szczególnie w roku mundialowym kadra powinna stanowić absolutny priorytet, inni natomiast w pełni zgadzali się z argumentami dyrektorki sportowej mistrzyń Szwecji, która nie bez racji zauważała, że przy obecnym terminarzu ligi oraz europejskich pucharów styczeń jest jedynym miesiącem, w którym piłkarki Rosengård mogą pozwolić sobie na nieco dłuższy urlop. Koniec końców w samolocie lecącym do Portugalii nie znajdzie się żadna z zawodniczek z Malmö i jest to chyba rozwiązanie najbardziej optymalne. Teraz pozostaje już tylko czekać na ogłoszenie, czy na styczniowy termin uda się zakontraktować jakiś mecz towarzyski (niezmiennie prowadzone są w tym kierunku intensywne działania), a następnie liczyć na to, że portugalskie zgrupowanie okaże się niezwykle owocnym początkiem bardzo ważnego dla kadry roku. Bo to ostatnie zdecydowanie leży we wspólnym interesie nas wszystkich.

kadra

 

******

Zimowa sceneria z reguły kojarzy nam się przede wszystkim z bardziej lub mniej intensywnym okienkiem transferowym, ale w tym roku o odpowiednią dawkę emocji postarała się Komisja Licencyjna, która tym razem wyjątkowo postanowiła stanąć na wysokości zadania. Decyzja o karnej degradacji klubu z Eskilstuny boli oczywiście nie tylko sympatyków United, ale wszystkich, którzy chcieliby, aby ostateczne rozstrzygnięcia zapadały wyłącznie na murawie, w wyniku sportowej rywalizacji. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że w podobno profesjonalnej lidze nie powinno być miejsca na nieprofesjonalne zarządzanie, a z takim procederem (na niemałą zresztą skalę) mieliśmy ostatnimi czasy do czynienia na Tunavallen. Na chwilę obecną wolne miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej przejmuje pokonana z barażu Uppsala, ale cała ta licencyjna saga może jeszcze potrwać przynajmniej kilka tygodni, gdyż klubowi z Sörmland wciąż przysługuje odwołanie od wczorajszej decyzji. Tak, czy inaczej, zima 2002-23 w Damallsvenskan zapowiada się wyjątkowo gorąco, choć przyczyny takiego stanu rzeczy niekoniecznie napawają nas optymizmem.

Powody do zadowolenia mogą za to mieć kibice w Linköping, gdyż łączony ostatnimi czasy między innymi z wakującą posadą menedżera angielskiego Brighton Andrée Jeglertz zdecydował się przedłużyć o kolejny rok umowę z klubem z Östergötland. A ponowne roszady na ławce trenerskiej byłyby chyba najgorszym możliwym scenariuszem z perspektywy wciąż szukającego stabilizacji zespołu. W Linköping nie próżnują także w kwestii budowy kadry zawodniczej: kontrakt z zespołem podpisała już młodzieżowa reprezentantka Szwecji Felicia Saving, a wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach ogłoszone zostaną jeszcze dwa równie ekscytujące nazwiska, które bardzo wzmocnią rywalizację w przednich formacjach LFC.

Szwedzka Piłka

Jared Burzynski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!