To był ostatni taki weekend w tym roku. Znamy najlepszą szesnastkę Pucharu Polski
Polska

Już w piątek wszystko zaczęło się od małej sensacji, bo rezerwy Resovii wzmocnione paroma zawodniczkami z pierwszego zespołu wyrzuciły faworyzowany Rekord, pokonały 2:1 po golach Gabrieli Kaput i Karoliny Bednarz.

W sobotę było więcej emocji. W do 1/18 awansowały pewnie ekstraligowe zespoły. Pogoń DEKPOL Tczew po czterech golach snajperki Magdaleny Sobal wyrzuciły z gry pierwszoligową Checz Gdynia (5:3). Śląsk pewnie pokonał 3:0 Skrę Częstochowa.  Bramki dla Wojskowych zdobyły Klaudia Adamek, Natalia Kulig oraz Joanna Wróblewska.

Z hitu wyszedł … no popis strzelecki Mistrza Polski. SMS rozbił w Koninie Medyka aż 6:0. Wynik spotkania otworzyła już w 3. minucie Dominika Kopińska. W pierwszej części meczu oglądaliśmy jeszcze jedno trafienie – autorstwa Pauliny Filipczak. Na początku drugiej połowy, w przedziale 55-60 minuty obejrzeliśmy kolejne dwa gole, a  na listę strzelczyń wpisały się Urszula Onoszko oraz Klaudia Jedlińska, która chwilę potem ustrzeliła już dublet. W 89. minucie ,, kropkę nad i ‘’ postawiła Wiktoria Zieniewicz.

W drugim pojedynku ekstraligowców Pogoń Szczecin pokonała 1:0 Sportis KKP Bydgoszcz. Decydującą bramkę o awansie w tym spotkaniu zdobyła Roksana Ratajczyk.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski rozbiła Rolnik Głogówek 14-0. Aż osiem bramek zdobyła Małgorzata Knura.cStomilanki Olsztyn nie miały litości dla Ząbkovii. Wygrały na Mazowszu 8-0

Rezerwy ekstraligowego Sportisu KKP Bydgoszcz grały u siebie z Czarnymi ANTRANS Sosnowiec. Dopiero w 51. minucie padła pierwsza bramka za sprawą Zofii Buszewskiej. Pod koniec spotkania rozsypał się worek z bramkami – w pięć minut obejrzeliśmy trzy trafienia. Bramki zdobyły Alicja Materek, Kinga Puchalska i Daria Długokęcka.

Ekstraligowy AP Orlen Gdańsk w Opolu urządził sobie prawdziwą strzelaninę- Gdańszczanki wygrały z tamtejszą Unią aż 16-0. Hat-trickami popisały się Kim Sanford i Anna Skrzypczyk. Dublety ustrzeliły Angelika Kołodziejek, Clarissa Kirsch- Downs, Julia Włodarczyk, a po jednym trafieniu na swoim koncie zapisały: Zuzanna Grzywińska, Jagoda Szewczuk, Klaudia Łepska i Nadia Chaika.

Dwucyfrowy wynik padł też w Kielcach, gdzie rezerwy KSP grały z Górnikiem Łęczna. Wiceliderki Ekstraligi bez problemu pokonały świętokrzyski zespół- wygrały aż 11-0. Dubletami popisały się Klaudia Lefeld, Kinga Bużan, Anna Zając, Oliwia Rapacka. Po jednej bramce zaś zdobyły Klaudia Miłek, Emilia Szymczak oraz Weronika Kaczor.

1\16 finału Pucharu Polski zakończyło spotkanie Loczki Wyszków- AZS UJ Kraków. Jagiellonki wygrały pewnie 6:0 i zameldowały się w kolejnej rundzie.