[EKSTRALIGA] : Mistrzostwo GieKSy, hit dla Górnika. Śnieg przedłużył rok w Ekstralidze (Podsumowanie 11. kolejki)
Ekstraliga Polska Publicystyka

Ostatnia w tym roku kolejka Ekstraligi przyniosła nam sporo emocji. Śnieg sprawił, że to nie koniec zmagań i dwa mecze jeszcze w tym roku zobaczymy. Najważniejsze jednak Górnik pokonał SMS, z czego skorzystała GieKSa i po zwycięstwie z Medykiem została Mistrzem Jesieni.

HIT DLA GÓRNIKA

Ostatnią kolejkę w roku rozpoczął hit Górnik Łęczna vs TME SMS Łódź. Już w piątej minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę. Autorką trafienia była Wiktoria Zieniewicz. Kwadrans później gospodynie wyrównały za sprawą Klaudii Miłek, która zamieniła rzut karny na bramkę. Ta sama piłkarka chwilę potem wyprowadziła Zielono-Czarne na prowadzenie, również strzałem z jedenastu metrów.

W pierwszej połowie Górnik dominował i stworzył sobie kilka okazji do zdobycia goli z gry, natomiast przyjezdne nie bywały za często pod bramką Anny Palińskiej.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkaniu Łodzianki wyrównały. Nieporozumienie Anny Palińskiej i Emilii Szymczak z zimną krwią wykorzystała Dominika Kopińska.

W 58. minucie spotkania Anna Zając perfekcyjnym uderzeniem z główki zdobyła swoją szóstą bramkę w tym sezonie. Asystę przy tej bramce zanotowała Klaudia Miłek.

Pierwszy kwadrans drugiej części spotkania w mojej opinii należał do przyjezdnych, ale po zdobyciu bramki na 3:2 to Górniczki przejęły inicjatywę.

W 76. minucie meczu gospodynie podwyższyły prowadzenie za sprawą Oliwii Rapackiej. Chwilę później wynik ustaliła Klaudia Miłek po podaniu Anny Zając. Górnik zasłużenie wygrał ten mecz 5:2. Dzięki zwycięstwu Zielono-Czarne rundę jesienną zakończy na drugiej pozycji ze stratą dwóch punktów do pierwszej Gieksy.

ODWOŁANE SPOTKANIA

Nie można nie wspomnieć o tym, że dwa spotkania tej serii gier Ekstraligi zostały odwołane przez obfite opady śniegu w zachodniej części Polski. Nie odbyły się derby województwa pomorskiego : AP Orlen Gdańsk- Pogoń Tczew oraz mecz Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław.

W KRAKOWIE KOŃCÓWKA JAK Z HORRORU

W Krakowie tamtejszy AZS UJ podejmował u siebie Czarnych ANTRANS Sosnowiec. Mecz zakończył się podziałem punktów. Debiut Anny Szymańskiej na ławce trenerskiej wypadł bardzo pozytywnie. Bramkę dla Czarnych zdobyła Nadja Stanović w 87. minucie z rzutu karnego. Wiele wskazywało na to, że trzy punkty pojadą do Sosnowca, ale Aleksandra Pleban dała cenny punkt Jagiellonkom w doliczonym czasie gry.

GIEKSA MISTRZEM JESIENI !

W Katowicach tamtejsza GieKSa podejmowała u siebie Medyka POLOmarket Konin. Wynik otworzyła Karlina Miksone z Medyka w 22. minucie. Jednak za długo przyjezdne tym wynikiem się nie cieszyły, gdyż zaledwie cztery minuty potem z jedenastu metrów trafiła Marlena Hajduk. W 40. minucie drugą bramkę dla Gieksy zdobyła nie kto inny jak Amelia Bińkowska po podaniu Klaudii Maciążki. Więcej goli już nie padło, pomimo że druga połowa również przebiegała pod dyktando Katowiczanek. Już dziś wiemy, że podopieczne Karoliny Koch zakończy rundę jesienną na fotelu lidera z przewagą dwóch punktów nad drugim Górnikiem.

Z PIEKŁA DO NIEBA NA POŻEGNANIE

Jedenastą kolejkę Ekstraligi planowo miał zamknąć niedzielny bój Sportisu KKP Bydgoszcz z HydroTruckiem Radom, czyli spotkanie dwóch drużyn z dolnej części tabeli. Wynik otworzyła już w drugiej minucie Federica Dall’ara. W pierwszej części meczu zobaczyliśmy tylko jej trafienie. Natomiast w drugiej połowie gospodynie ‘uciekły spod topora’. Dublet autorstwa Karoliny Majdy dał cenne trzy punkty na koniec roku. Był to zarazem ostatni mecz w roli trenera zespołu z Bydgoszczy Adama Górala.

Sportis jest ósmy w tabeli z dziesięcioma oczkami na koncie, jednak AP Orlen Gdańsk może jeszcze go przeskoczyć, jeśli wygra zaległe spotkanie z Pogonią DEKPOL Tczew.

11. kolejka – 19/20.11.2022

• AZS UJ Kraków vs Czarni Antrans Sosnowiec 1:1 (Aleksandra Pleban 91′ – Nađa Stanović 87’k)
  • GKS GieKSa Katowice vs Medyk POLOmarket Konin 2:1 (Marlena Hajduk 26’k, Amelia Bińkowska 40′ – Karlīna Miksone 22′)
  • Pogon Szczecin vs WKS Śląsk Wrocław  przełożony z powodu złego stanu boiska
  • GKS Górnik Łęczna vs TME UKS SMS Łódź 5:2 (Klaudia Miłek 20’k 35’k 82′, Anna Zając 58′, Oliwia Rapacka 76′ – Wiktoria Zieniewicz 5, Dominika Kopińska 47′)
  • AP Orlen Gdańsk vs Pogoń DEKPOL Tczew  przełożony z powodu złego stanu boiska
  • Sportis KKP Bydgoszcz vs HydroTruck Radom 2:1 (Majda 54′ 82′ – Federica Dall’Ara 2′)