[1 LIGA] : Ostatnia kolejka w roku [OBSADA SĘDZIOWSKA, WSTĘPNIAK]
I liga Polska Publicystyka

[1 LIGA] : Ostatnia kolejka w roku [OBSADA SĘDZIOWSKA, WSTĘPNIAK]

 Już w weekend rozpocznie się jedenasta seria gier, która zakończy rundę jesienną w Pierwszej Lidze. Sprawdźmy, jakie mecze czekają na nas w tej serii gier.

 Ostatnią kolejkę rundy jesiennej rozpocznie mecz drużyn z dolnej części tabeli – Ząbkovia Ząbki podejmie u siebie Bielawiankę Bielawa. Sytuacja zespołu z Mazowsza nie jest najciekawsza – zaledwie pięć punktów po dziesięciu meczach. Jedyne przedstawicielki Mazowsza w tych rozgrywkach ostatnio zapunktowały w szóstej kolejce, kiedy to zremisowały 3:3 z Resovią. Sytuacja Bielawianki jest, nieco lepsza – beniaminek rozgrywek zajmuje ósmą lokatę z dziewięcioma oczkami na koncie. Te drużyny po raz pierwszy spotkają się w rozgrywkach ligowych. Kto będzie górą w tym pojedynku dowiemy się w sobotę po godzinie 12.

 Resovia podejmie u siebie Staszówkę Jelną. Zespół ze stolicy Podkarpacia jest w czołówce pierwszej ligi -zajmuje piątą lokatę w stawce. Staszówka zaś jest ligowym średniakiem – zajmuje siódmą lokatę z dziewięcioma oczkami w swoim dorobku. W ostatnim starciu tych padł wynik 5:0 dla Resovii. Jak będzie tym razem? Start meczu zaplanowano na sobotę na 13:30.

 W Wodzisławie Śląskim odbędzie się hit kolejki. Tamtejsze SWD podejmie u siebie Skrę Częstochowa. SWD zajmuje obecnie trzecie miejsce, a do pierwszych Stomilanek tracą siedem punktów. Gra Skry jest w tym sezonie są lekkim zaskoczeniem – są na czwartej pozycji, a do SWD tracą zaledwie trzy punkty. Mecz ten poprowadzi sędzia Magdalena Syta z Krakowa. 

 Wicelider, Rekord Bielsko-Biała podejmie u siebie Polonię Środa Wielkopolska. Na dziś wiadomo, że Stomilanki Olsztyn będą zimowały na pierwszym miejscu, ale w przypadku zwycięstwa Rekord będzie tracił do Dumy Warmii zaledwie dwa punkty.

 Rundę jesienną na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce zakończy spotkanie UKS SMS II Łódź vs Checz Gdynia. Te zespoły najprawdopodobniej wiosną czeka walka o utrzymanie – UKS jest dziewiąty z sześcioma oczkami na koncie. W ostatnich dwóch kolejkach Łodzianki odniosły dwa zwycięstwa: z Bielawianką Bielawa [3:0] i z Ząbkovią Ząbki [5:3]. Marcus Gdynia zaś ma pięć punktów na koncie. Zespół z Trójmiasta w bieżących rozgrywkach wygrał tylko raz – w szóstej kolejce, kiedy to pokonały 3:2 Trójkę Staszówkę Jelna.

 


pozycjarozegrane
spotkania
zdobyte
punkty
1Stomilanki Olsztyn2049
2BTS Rekord Bielsko-Biała2046
3Skra Częstochowa2038
4SWD Wodzisław Śląski2034
5Polonia Środa Wielkopolska2029
6Resovia Rzeszów2028
7Marcus Checz Gdynia2022
8Ząbkovia Ząbki2019
9UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna2018
10Bialewianka Bielawa2018
11UKS SMS II Łódź2015

Milena Romanowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!